W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zasady wjazdu cudzoziemców do Republiki Słowackiej i tranzytu przez jej terytorium

02.05.2022

Aktualizacja – 02.05.2022 Z dniem 6 kwietnia 2022 roku zniesiono ograniczenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 przy wjeździe do Republiki Słowackiej i trakcie tranzytu przez jej terytorium. Wszystkie polsko-słowackie przejścia graniczne są otwarte dla ruchu osobowego i towarowego.

Koronawirus

Na podstawie decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego Republiki Słowackiej z dnia 4 kwietnia 2022 roku (Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 31/2022, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest) z dniem 6 kwietnia 2022 roku zniesiono wszelkie dotychczas obowiązujące ograniczenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 przy wjeździe do Republiki Słowackiej i trakcie tranzytu przez jej terytorium.

Osoby wjeżdżające do Słowacji z zagranicy, w tym również osoby nie zaszczepione przeciw COVID-19, nie są obowiązane do dokonywania rejestracji formularza e-hranica ani do odbywania kwarantanny.

Na terytorium Słowacji obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych klasy FFP2 bez wentyla albo KN95 lub N95 (oprócz dzieci do lat 6) w pomieszczeniach zamkniętych związanych z ochroną zdrowia.

Wszystkie polsko-słowackie przejścia graniczne są otwarte dla ruchu osobowego i towarowego.

{"register":{"columns":[]}}