W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiany w organizacji pracy Referatu Konsularnego Ambasady RP w Bratysławie

16.03.2020

W związku zagrożeniem epidemiologicznym wirusem SARS-CoV-2 Referat Konsularny Ambasady RP w Bratysławie rekomenduje rezygnację lub przełożenie wizyty w urzędzie oraz korespondencyjne składanie wniosków w sprawach niewymagających osobistego stawiennictwa.

Logo Ambasady RP w Bratysławie

Od dnia 17.03.2020 roku urząd będzie obsługiwał jedynie obywateli polskich w sprawach pilnych oraz w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia (tj.: utrata dokumentów, zgony, aresztowania, pomoc na powrót do kraju, wypadki losowe). System zapisów na wizytę w urzędzie przez e-konsulat zostaje zawieszony.

Interesanci w sprawach prawnych i dotyczących pomocy konsularnej przyjmowani będą wyłącznie w niezbędnym zakresie oraz nagłych przypadkach wymagających interwencji lub pomocy konsula.

Informacje lub konsultacje będą udzielane wyłącznie drogą mailową (adres do korespondencji drogą elektroniczną: bratyslawa.amb.wk[@]msz.gov.pl) lub telefonicznie.

Ewentualne dalsze zmiany w ograniczeniach pracy Referatu Konsularnego będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej urzędu.