W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prokuratoria Generalna Rzeczypospolitej Polskiej po raz kolejny została patronem głównym VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrzowie Mediacji”, organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland

29.04.2021

krzesła

Prokuratoria Generalna Rzeczypospolitej Polskiej, po raz kolejny została patronem głównym VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrzowie Mediacji”, organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. Jest to kolejne zaangażowanie Prokuratorii Generalnej oraz Sądu Polubownego przy PGRP w propagowanie idei mediacji.
W skład Sądu Konkursowego z ramienia Prokuratorii weszli Pan Marek Miller – Wiceprezes Prokuratorii Generalnej RP oraz Pan Piotr Nowak – Naczelnik Samodzielnego Wydziału ds. Sądu Polubownego przy PGRP oraz Sekretarz Generalny Sądu.
Do konkursu stanęło 21 drużyn, a prawo udziału w finale wywalczyły tylko trzy.  Finał tegorocznego konkursu, z uwagi na istniejącą sytuację epidemiczną, został przeprowadzony podobnie jak w roku ubiegłym  w formie zdalnej wideomediacji, co stanowiło dodatkowe wyzwanie dla uczestników.

Każda z drużyn, w regulaminowym czasie maksymalnie jednej godziny zegarowej, miała za zadanie przedstawić symulację mediacji, na podstawie opracowanego wcześniej przez siebie scenariusza. W trakcie oceny jury szczególną uwagę zwracało na wykorzystanie odpowiednich narzędzi i technik mediacyjnych, zdolności komunikacyjne drużyn, ich kreatywność oraz realność wypracowanej ugody.
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Hydraulicy Komunikacji” z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Za zajęcie pierwszego miejsca drużyna otrzymała ufundowaną przez Prezesa Prokuratorii Generalnej nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł.