W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Finał polskiej Prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej

30.06.2021

Dziś ostatni dzień rocznego przewodnictwa Polski w V4. Z tej okazji 25 czerwca został odsłonięty mural, upamiętniający 30-lecie powstania Grupy Wyszehradzkiej, przypadające w tym roku.

Mural 30-lat V4

W wydarzeniu udział wzięli Wicepremier Rządu RP, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, prof. Piotr Gliński, Sekretarz Stanu w MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury (NCK), prof. Rafał Wiśniewski, jak również przedstawiciele państw wyszehradzkich akredytowani w Polsce: ambasador Republiki Słowackiej Andrej Droba, ambasador Republiki Węgierskiej Orsolya Zsuzsanna Kovács oraz chargé d’affaires Republiki Czeskiej Jiří Kyrian.

Mural autorstwa Magdy Miszczak został zrealizowany we współpracy Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, z zaangażowaniem Instytutów Polskich w Bratysławie, Budapeszcie i Pradze. Mural w Warszawie odsłonięty został jako pierwszy z czterech realizacji w stolicach państw V4, kolejne oficjalne uroczystości zaplanowane są na dzień 29 czerwca w Bratysławie i 30 czerwca w Budapeszcie, natomiast w Pradze odsłonięcie nastąpi w drugiej połowie lipca br.

Więcej informacji na stronie MSZ.

Wideo