W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dot. wymogów dla przybywających do Turcji w związku z pandemią COVID-19

01.06.2021

komunikat
  1. Przybywający do Turcji z Afganistanu, Bangladeszu, Brazylii, RPA, Indii, Nepalu, Pakistanu i Sri Lanki oraz osoby wjeżdżające do Turcji, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały w ww. krajach, są zobowiązane do przedstawienia negatywnych wyników testów PCR, wykonanych w ciągu 72 godzin przed wjazdem na terytorium Turcji i zostaną skierowane na obowiązkową kwarantannę przez okres 14 dni w miejscach wyznaczonych przez Wojewódzkie Dyrekcje Zdrowia. W przypadku gdy wynik testu, który zostanie wykonany w 14. dniu kwarantanny, będzie negatywny, kwarantanna zostanie przerwana. W przypadku pozytywnego wyniku testu PCR, zobowiązani są poddać się izolacji od dnia uzyskania pozytywnego wyniku testu do kolejnych 14 dni i z końcem 14. dnia, gdy wynik testu będzie negatywny, kwarantanna zostanie przerwana.

 

  1. Przybywający do Turcji z Wielkiej Brytanii, Iranu, Egiptu i Singapuru są zobowiązani do przedstawienia negatywnych wyników testów PCR, wykonanych w ciągu 72 godzin przed wjazdem na terytorium Turcji.

 

  1. Z wyjątkiem osób przybywających z krajów wymienionych w punktach 1 i 2, osoby wjeżdżające do Turcji, które przedstawiają w punktach przejść granicznych dokument wydany przez oficjalne władze stwierdzający, że zostały zaszczepione co najmniej 14 dni przed wjazdem i/lub chorowały na COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy, są zwolnione z obowiązku przedstawienia negatywnego testu PCR oraz z obowiązku kwarantanny. W przypadku osób, które nie mogą przedstawić ww. dokumentów, należy przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonany w ciągu 72 godzin lub negatywny wynik testu antygenowego, wykonany w ciągu 48 godzin przed wjazdem na terytorium Turcji.

 

  1. Z wyjątkiem osób przybywających z krajów wymienionych w punkcie 1, osoby wjeżdżające do Turcji we wszystkich punktach przejść granicznych będą mogły zostać poddane testowi PCR na podstawie pobrania próbek na miejscu przez pracowników Ministerstwa Zdrowia Republiki Turcji. Po pobraniu próbek podróżni będą mogli udać się do miejsca docelowego, ale w przypadku pozytywnego wyniku testu, zostaną poddani leczeniu zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia dot. COVID-19. Osoby, które otrzymały pozytywny wynik testu oraz osoby które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi zostaną poddane kwarantannie przez okres 14 dni we wskazanym przez siebie miejscu pobytu. W przypadku gdy wynik testu, który zostanie wykonany w 10. dniu kwarantanny, będzie negatywny, kwarantanna zostanie przerwana. A w przypadku stwierdzenia wariantu koronawirusa B.1.617, kwarantanna zostanie przerwana gdy wynik testu będzie negatywny z końcem 14. dnia.

Wymóg testów nie dotyczy małoletnich poniżej 6 roku życia.

Dodatkowo, przybywający do Turcji drogą lotniczą, są zobowiązani do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Zdrowia Republiki Turcja https://register.health.gov.tr/

Formularz należy wypełnić w ciągu ostatnich 72 godzin przed podróżą. Wypełniony formularz należy okazać w wersji papierowej bądź w wersji elektronicznej zapisanej na urządzeniach mobilnych. Podróżny, który nie wypełni formularza lub poda nieprawdziwe dane, może spotkać się z sankcjami prawnymi i administracyjnymi, w tym może nie zostać wpuszczony do Turcji. Wymóg ten nie dotyczy podróży tranzytowych przez Turcję.

 

UWAGA: dostępny jest  Komunikat o ograniczeniach wprowadzonych przez władze Republiki Turcji w związku z pandemią COVID-19 obowiązujących od 17.05.2021 r.

UWAGA: dostępny jest Komunikat o ograniczeniach wprowadzonych przez władze Republiki Turcji w związku z pandemią COVID-19 obowiązujących od 14.04.2021 r.

UWAGA: dostępny jest Komunikat o ograniczeniach wprowadzonych przez władze Republiki Turcji w związku z pandemią COVID-19 obowiązujących od 02.03.2021 r.

UWAGA: dostępny jest Komunikat na temat aktualnej sytuacji zw. z COVID-19 w Turcji z dn. 02.03.2021 r.

UWAGA: dostępny jest Komunikat o ograniczeniach wprowadzonych przez władze Republiki Turcji w związku z pandemią COVID-19 obowiązujących od 1.12.2020 r.

UWAGA: dostępny jest Komunikat o dodatkowych ograniczeniach dla pasażerów przybywających do Turcji obowiązujących od 28 grudnia 2020 r.