W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsul Generalny RP w Winnicy

Damian Ciarciński

kg winnica new

Damian Ciarciński urodził się 12 lipca 1978 roku w Ostródzie, gdzie ukończył liceum ogólnokształcące.

Uzyskał tytuł magistra politologii oraz ukończył studia teologiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał drugi tytuł magistra w zakresie specjalistycznych studiów wschodnich.

Przebywał na półrocznym stypendium na Fakultecie Filozofii Uniwersytetu w Dreźnie w Niemczech.

Prowadził badania i wielokrotnie był międzynarodowym obserwatorem wyborów na Ukrainie.

Po ukończeniu studiów podjął pracę w koncernie międzynarodowym, działającym na rynkach niemieckojęzycznych.

W latach 2006-2008 we Lwowie pełnił funkcję Pełnomocnika Zakładu Narodowego im. Ossolińskich na Ukrainie.

W 2008 roku rozpoczął pracę w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie, gdzie w 2009 roku został  kierownikiem Sekcji Karty Polaka.

W latach 2010-2015 piastował stanowisko kierownika jednego z wydziałów w nowotworzonym Konsulacie Generalnym RP w Winnicy.

Po powrocie do Polski w 2015 roku kierował projektem badawczym z zakresu tematyki Karty Polaka na Litwie, Łotwie, Białorusi i Ukrainie.

W maju 2016 roku ponownie rozpoczął pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych  w Departamencie Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, gdzie pełnił m.in. obowiązki naczelnika Wydziału Karty Polaka i Repatriacji.

Włada biegle językiem ukraińskim, rosyjskim i niemieckim oraz dobrze angielskim.