Zamówienia publiczne bez tajemnic - Oświadczenie o (nie)przynależności do tej samej grupy kapitałowej
18.03.2026
Zapraszamy do obejrzenia kolejnych grafik z cyklu „Zamówienia publiczne bez tajemnic”. Najnowszy materiał dotyczy oświadczenia o (nie)przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Oświadczenie o (nie)przynależności do grupy kapitałowej to dokument składany przez wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, w którym wskazuje on, czy należy do tej samej grupy kapitałowej co inni wykonawcy ubiegający się o to zamówienie. Jego celem jest umożliwienie zamawiającemu oceny, czy powiązania między wykonawcami nie prowadzą do zakłócenia konkurencji.
Grafiki odpowiadają na najważniejsze pytania - co rozumiemy przez tą samą grupę kapitałową, w jakim celu składa się takie oświadczenie, kiedy Zamawiający żąda takiego oświadczenia, co musi znaleźć się dokumencie, oraz kto, kiedy i w jaki sposó takie oświadczenie składa.
Zapraszamy do korzystania z grafik i wykorzystana informacji w nich zawartych w codziennej, zamówieniowej aktywności.