W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warsztaty inaugurujące przegląd Prawa zamówień publicznych

12.09.2023

Warsztaty inaugurujące przegląd Prawa zamówień publicznych

W dniach 11-12 września warsztatami zainaugurowany został przegląd Prawa zamówień publicznych.

W ciągu 2 dni w warsztatach wzięło udział ponad 130 osób. Reprezentowały one zamawiających, wykonawców, świat nauki oraz instytucje kontrolujące.

Dyskusje w trakcie warsztatów koncentrowały się na 4 obszarach tematycznych:

  • procedury udzielania zamówień publicznych poniżej progów unijnych,
  • doświadczenia związane z zawieraniem umów w sprawach zamówień publicznych,
  • strategiczne wykorzystanie zamówień do realizacji celów społecznych, środowiskowych, innowacyjności,
  • obszar elektronizacji zamówień publicznych – elektroniczne rozprawy, elektroniczne platformy zamówieniowe.

Czym jest przegląd Pzp?

Przegląd Prawa zamówień publicznych to inicjatywa Urzędu zapowiadana od samego początku prac nad obowiązującą obecnie ustawą. Za nami 2,5 roku funkcjonowania rynku zamówień publicznych w reżimie nowej ustawy oraz doświadczenia związane z pełną elektronizacją procesu udzielenia zamówień publicznych. To dobry moment, aby spojrzeć z lotu ptaka na regulacje oraz funkcjonujące praktyki i dostrzec, które rozwiązania działają bez zarzutu, które wymagają ewentualnych modyfikacji i gdzie można poszukać dalszych usprawnień oraz innowacji.

Przegląd zakłada liczne debaty, warsztaty, dyskusje dotyczące Prawa zamówień publicznych. Wszyscy interesariusze mogą zgłaszać swoje propozycje i spostrzeżenia, które posłużą jako punkt wyjścia do sformułowania wniosków dotyczących ustawy. Warsztaty w dniach 11-12 września stanowiły symboliczny początek tego cyklu.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby zaproponować zmianę do Prawa zamówień publicznych, popartą doświadczeniem z dotychczasowego korzystania z regulacji, można to zrobić drogą mailową. Zapraszamy do przekazywania swoich spostrzeżeń i propozycji na adres legislacja@uzp.gov.pl.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}