W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister spraw zagranicznych RP Zbigniew Rau z wizytą na Węgrzech

19.07.2021

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wziął 19 lipca 2021 roku w Komárom udział w spotkaniu szefów resortów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej (V4).

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) w Komárom (19 lipca 2021) - od lewej: wiceminister spraw zagranicznych Czech Jan Kohout, minister spraw zagranicznych i europejskich Słowacji Ivan Korčok, minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Péter Szijjártó oraz minister spraw zagranicznych RP Zbigniew Rau

Było to pierwsze spotkanie w tym formacie podczas rozpoczętej 1 lipca 2021 roku rocznej węgierskiej prezydencji w V4. Ministrowie rozmawiali m.in. o odbudowie gospodarki po pandemii koronawirusa, migracji, rozszerzaniu Unii Europejskiej i relacjach z państwami Bałkanów Zachodnich, a także o unijnej konferencji na temat przyszłości Europy i bieżących kwestiach polityki regionalnej i europejskiej. 

Szersza relacja z wizyty na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Fot. Gabriel Piętka / MSZ

Zdjęcia (7)