W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Praktyki

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Budapeszcie informuje, iż o odbycie praktyki w naszej Placówce mogą się ubiegać osoby, które spełniają następujące warunki:

  • są co najmniej na czwartym roku studiów lub ostatnim roku szkoły pomaturalnej, na kierunku nauki zbieżnym z profilem działalności Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP (stosunki międzynarodowe, nauki polityczne, prawo, dziennikarstwo, kulturoznawstwo, ekonomia, finanse, księgowość, administracja itp.);
  • posiadają obywatelstwo polskie;
  • znają język węgierski w stopniu co najmniej komunikatywnym.

Praktyka jest bezpłatna. Ambasada nie pokrywa kosztów przejazdu, ubezpieczenia zdrowotnego, wyżywienia, oraz nie zabezpiecza i nie pokrywa kosztów zakwaterowania w czasie trwania praktyki.

Zgłoszenie na praktykę powinno zostać złożone co najmniej na dwa miesiące przed planowanym terminem jej rozpoczęcia i powinno zawierać: podanie (list motywacyjny), w którym należy precyzyjnie określić zainteresowania oraz oczekiwania względem placówki, kserokopie obu stron dowodu osobistego, życiorys lub wypełniony kwestionariusz osobowy (dostępny na stronach internetowych Biura Kadr i Szkolenia MSZ: http://bkis.msz.gov.pl/), skierowanie z uczelni lub rekomendację dziekana lub promotora.
Prosimy również o podanie dokładnego adresu do korespondencji (w tym adresu e-mail) i numeru telefonu kontaktowego.

Decyzja o przyjęciu na praktykę zostanie przesłana osobie zainteresowanej bezpośrednio na wskazany adres mailowy lub pocztowy.