Praca w Ambasadzie RP w Budapeszcie

06.03.2024

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Budapeszcie poszukuje kandydata na stanowisko referenta ds. konsularnych.

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Budapeszcie

Numer ogłoszenia: AMB.BUDA.100.2.2024

Data ukazania się ogłoszenia: 6 marca 2024 r.

Ambasada RP w Budapeszcie poszukuje kandydatów na stanowisko referenta ds. konsularnych.

Wymiar etatu:                                pełny

Liczba stanowisk:                           1 stanowisko

Wymiar czasu pracy:                     40

Miejsce wykonywania obowiązków służbowych: Wydział Konsularny i Polonii Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Budapeszcie, Városligeti fasor 16, 1068 Budapest

Zakładany termin rozpoczęcia pracy: maj - lipiec 2024 r.

Główny zakres obowiązków na stanowisku:

  • Bezpośrednia i telefoniczna obsługa klientów indywidualnych
  • Prowadzenie dokumentacji spraw klientów indywidualnych oraz urzędów i instytucji polskich i węgierskich
  • Przygotowywanie i prowadzenie korespondencji urzędowej z klientami indywidualnymi oraz urzędami i innymi podmiotami polskimi i węgierskimi
  • Przyjmowanie i opracowywanie dokumentacji oraz przyjmowanie opłat w sprawach konsularnych na stanowisku bezpośredniej obsługi klienta Wydziału Konsularnego i Polonii
  • Obsługa wybranych systemów konsularnych i baz danych
  • Wykonywanie innych czynności związanych z funkcjonowaniem Wydziału Konsularnego i Polonii, w tym w razie konieczności poza terenem urzędu

Wymagania niezbędne:

  • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważaniającego do dostępu do informacji oznaczonych klauzulą „poufne” lub w przypadku jego braku zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu
  • Biegła znajomość języka polskiego i dobra znajomość języka węgierskiego lub biegła znajomość języka węgierskiego i dobra znajomość języka polskiego w mowie i piśmie
  • Wykształcenie średnie lub wyższe
  • Konwersacyjna znajomość języka angielskiego
  • Znajomość pakietu MS Office
  • Umiejętność redagowania i prowadzenia korespondencji urzędowej w języku polskim i węgierskim
  • Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych oraz pracy pod presją czasu
  • Umiejętność szybkiego uczenia się
  • Dobra organizacja pracy
  • Systematyczność, dokładność oraz umiejętność pracy w zespole
  • Dojrzałość oraz wysoka kultura osobista

Wymagane dokumenty:

  • CV w języku polskim
  • List motywacyjny sporządzony w języku polskim

Wymagane oświadczenie kandydata o:

  • wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji;
  • niekaralności;
  • wyrażeniu zgody na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu (jeśli dotyczy);

a także:

  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  • kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie obywatelstwa polskiego;
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane doświadczenie zawodowe;
  • kopia dokumentów potwierdzających znajomość języków obcych;

Termin składania aplikacji:

Dokumenty można nadsyłać pocztą lub składać osobiście na portierni Ambasady w dni robocze
w godzinach 8:30-16:00 do 22 marca 2024 r.

Decyduje data wpływu dokumentów do WKiP. Oferty otrzymane po ww. terminie nie będą rozpatrywane.

Adres urzędu:

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej

Városligeti fasor 16

1068 Budapest

Dopisek na kopercie: Aplikacja na stanowisko „Referent ds. konsularnych”

Dodatkowe informacje:

  • Dokumenty powinny być opatrzone datą i własnoręcznym podpisem kandydata.
  • W aplikacji należy wskazać aktualny numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej.
  • Dokumenty załączone do aplikacji nie będą zwracane, a dokumenty kandydatów, którzy nie zostaną zatrudnieni zostaną zniszczone w okresie trzech miesięcy od zakończenia naboru.
  • Ogłaszający zastrzega sobie prawo do kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami w celu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.
  • Ogłaszający zastrzega sobie prawo do anulowania rekrutacji bez podania przyczyny.
  • Po zakończeniu naboru oferty osób nie wskazanych do zatrudnienia zostaną zniszczone.

Wszelkie dokumenty załączane do oferty wystawione w języku obcym winny być przetłumaczone na język polski.

Ambasada RP w Budapeszcie zastrzega sobie prawo zaproszenia do kolejnego etapu naboru jedynie wybranych kandydatów.

Zakwalifikowani kandydaci zostaną poinformowani pocztą elektroniczną lub telefoniczne o terminie kolejnego etapu naboru.

Dane osobowe - klauzula informacyjna

Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku  z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Każdy kandydat przystępujący do naboru podaje swoje dane dobrowolnie. Bez podania wymaganych danych osobowych nie będzie możliwy udział w naborze.

Administratorem, w rozumieniu art. 4 pkt 7 RODO, danych osobowych jest Ambasada RP w Budapeszcie, Városligeti fasor 16, 1068 Budapeszt, a wykonującym obowiązki administratora - ambasador RP.

  • Kontakt do inspektora ochrony danych: Inspektor Ochrony Danych Ministerstwo Spraw Zagranicznych, adres e-mail: iod@msz.gov.pl
  • Cel przetwarzania danych: przeprowadzenie naboru na stanowisko pracy.
  • Informacje o odbiorcach danych: dane nie są przekazywane innym podmiotom.
  • Okres przechowywania danych: czas niezbędny do przeprowadzenia naboru na stanowisko pracy.

Uprawnienia:

  • prawo żądania od administratora danych dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania tych danych, a także prawo do przeniesienia danych; żądanie w tej sprawie można przesłać na adres kontaktowy administratora danych, podany powyżej.
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.