W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy z małżonką w Budapeszcie

09.09.2021

Podczas wizyty w Budapeszcie 9 września 2021 prezydent Andrzej Duda otrzymał z rąk prezydenta Węgier Jánosa Ádera odznaczenie przyznawane najwyższym przedstawicielom innych państw.

Rozmowy plenarne polskiej i węgierskiej delegacji pod przewodnictwem prezydentów Andrzeja Dudy i Jánosa Ádera, pierwszy z lewej ambasador RP na Węgrzech Jerzy Snopek (Budapeszt, 9 września 2021)

Krzyż Wielki z Łańcuchem i Złotopromienną Gwiazdą Węgierskiego Orderu Zasługi został przyznany Andrzejowi Dudzie w uznaniu za szczególne zasługi i osobiste zaangażowanie w rozwijanie stosunków Polski i Węgier, popularyzację wspólnego dziedzictwa historyczno-kulturowego obu krajów, a także znaczący wkład w realizację interesów Polski i Węgier na forum UE i w dialogu regionalnym.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się również z premierem Viktorem Orbánem, a następnie z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Węgier László Kövérem. Rozmowy plenarne dotyczyły relacji politycznych, gospodarczych i kulturalnych, spraw dotyczących wzmocnienia współpracy regionalnej w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz w ramach inicjatywy Trójmorza.