W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nadzór nad bezpieczeństwem produktów kosmetycznych

Pion bezpieczeństwa żywności Państwowej Inspekcji Sanitarnej w 2020 r. obejmował nadzorem łącznie 153 obiekty produkcji, konfekcjonowania i obrotu produktami kosmetycznymi, w tym 11 zakładów produkujących i konfekcjonujących, 10 zakładów produkcji (bez konfekcjonowania) oraz 132 obiekty obrotu (19 hurtowni i 113 sklepów).

produkty kosmetyczne

Zakłady produkcyjne znajdujące się na terenie terenu województwa podlaskiego sprzedaż zróżnicowanego asortymentu produktów kosmetycznych, w tym tzw. kosmetyki naturalne / ekologicznych oraz chemii gospodarczej, rynek lokalny i krajowy, w mniejszym stopniu na eksport. Zamówienia są zamówienia dla klientów indywidualnych, jak również na zlecenie zamówienia bezpośredniego.

W województwie funkcjonuje 1 hurtownia produktów kosmetycznych, będąca warunkiem importu produktów z Rosji (szampony, odżywki, balsamy, maski do włosów, glinki do twarzy, kremy).

W ramach obrotu nad bezpieczeństwem produktów kosmetycznych 40 kontroli i rekontroli w 39 zakładach (2 zakładach produkcji i konfekcjonowania oraz 37 zakładach obrotu: 6 hurtowniach i 31 sklepach), z których 2 zostały określone w zakresie warunków dotyczących warunków produkcji, 3 - w zakresie oceny prowadzonej dokumentacji, a 28 - w zakresie oceny pelności oznakowania opakowań jednostkowych. Jako niezgodny z wymagania opakowań 1 obrót (w zakresie oznakowania opakowań jednostkowych). Wydano 4 decyzje administracyjne. Wystosowano do Prokuratury Rejonowej 1 zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

W związku z powiadomieniami z systemu RAPEX, nadzorem nad wycofywaniem się z obrotu wadliwych produktów oraz skargami konsumenckimi zgodnie z 18 kontroli interwencyjnych / tematycznych.

W celu oceny jakości produkowanych i wprowadzanych do obrotu produktów kosmetycznych 15 próbek (11 w zakładach produkcji i obrotu kosmetycznego oraz 4 w zakładach obrotu żywnością), w tym 4 ceny produktów dla niemowląt i małych dzieci, 5 próbek produktów dla pozostałych grup społecznych, 3 próbki przeszłości wybielających do zębów i 3 próbki produktów do trwałej koloryzacji włosów. Żadnej z próbek nie zakwestionowano. Próbki do badań stanowiły produkty z życia grupowego: kremy, emulsje, płyny, żele i oliwki do skóry, produkty do pielęgnacji zębów i jamy ustnej, produkty do weryfikacji produktów, barwniki do włosów.

Nie znaleziono na obecności produktów kosmetycznych testowanych na rynku.

{"register":{"columns":[]}}