W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Podstępne WZW” – podsumowanie IV edycji w roku szkolnym 2022/2023

14.07.2023

We współpracy z Fundacją Gwiazda Nadziei z Katowic w minionym roku szkolnym realizowaliśmy w naszym województwie już po raz czwarty program edukacyjny o profilaktyce zakażeń wirusowym zapaleniem wątroby typu A, B i C.

Grafika przedstawia postać w pozycji spadającej lub wznoszącej się. Osoba na grafice jest enigmatyczna, ubrana w luźne ciuchy, z kapturem na głowie, zasłaniającym twarz. Postać jest tajemnicza i dwuznaczna w przedstawionej pozycji. Jej ręce znajdują się nad głową a nogi ułożone są w kształcie rombu odwróconego o 180 °. Nad postacią napis „Nie daj się zaskoczyć!, a pod spodem na żółtym tle napis „Podstępne WZW”

W IV edycji programu udział wzięło ponad 6000 uczennic i uczniów z 82 szkół podstawowych i ponadpodstawowych w województwie podlaskim. W realizację programu zaangażowanych było 159 realizatorów szkolnych. Ponad 67% szkół realizujących program, rozszerzyło swoje działania o dodatkowe formy, takie jak prezentacje, wystawy, emisje filmów edukacyjnych, konkursy. Realizację interwencji ułatwiły dostępne materiały multimedialne (spot, wykłady, prezentacje). W opinii realizatorów szkolnych programu ciekawe i dobrze opracowane materiały edukacyjne były bardzo pomocne w realizacji interwencji. Młodzież aktywnie uczestniczyła w  zajęciach edukacyjnych. Z informacji uzyskanych ze szkół wynika, że uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematyką programu, w ocenie nauczycieli około 52% uczniów było zaangażowanych bardzo dobrze w realizację programu, a około 45% uczniów - dobrze. Uczniowie objęci edukacją wypełnili ankiety ewaluacyjne, z których wynika, że 76% uczniów uważa tematykę programu za ważną dla nich. Aż 84% ankietowanych uważa, że warto rozmawiać z najbliższymi o problemie zakażeń wirusowym zapaleniem wątroby. Około 52% respondentów ocenia zajęcia na najwyższą notę (5 punktów), a 27% na 4 punkty. Ponad 58% szkół realizujących obecną edycję, zadeklarowało kontynuację programu w kolejnym roku szkolnym.

Dziękujemy wszystkim za realizację i udział w programie i zapraszamy do jego piątej odsłony w roku szkolnym 2023/2024.

{"register":{"columns":[]}}