W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojewódzka akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona”

Baner informacyjny dotyczący realizacji w woj. śląskim wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej dla dzieci pt. "Wirusoochrona"

Akcja, zainicjowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pn. „Wirusoochrona” realizowana jest w klasach I-III w szkołach podstawowych, a także w przedszkolach na terenie woj. śląskiego.

Celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

W trakcie zajęć dzieci będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

Zajęcia zostaną przeprowadzone przez nauczycieli szkół podstawowych klas I-III oraz nauczycieli przedszkolnych.

Każda szkoła i przedszkole zainteresowane udziałem w akcji otrzyma elektroniczny pakiet materiałów edukacyjnych m.in.: plakat opracowany na potrzeby realizacji akcji, ulotki, tablicę edukacyjną z krzyżówką, kolorowankę.

Akcji towarzyszy hashtag: #wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

Prawidłowe wdrożenie i przestrzeganie procedur bezpieczeństwa,  zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny oraz przestrzeganie zasad higieny osobistej i wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych, pozwoli zachować bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w placówkach oświatowo-wychowawczych.

Zapraszamy do udziału w akcji wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe z terenu woj. śląskiego!

Przedszkola/szkoły zainteresowane udziałem w wojewódzkiej Akcji "Wirusoochrona" proszone są o kontakt z właściwą Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}