W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyniki konkursu na najlepszy scenariusz i realizację #lekcjihigieny w klasach I-III szkół podstawowych w ramach wojewódzkiej Akcji pt. „Wirusoochrona”

30.03.2021

Baner informacyjny opracowany do wojewódzkiej Akcji pt. Wirusoochrona" - konkurs dla nauczycieli

W dniu 22 marca 2021 r. w  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej konkursu na najlepszy scenariusz i realizację #lekcjihigieny w klasach I-III szkół podstawowych w ramach wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”.

Organizatorami konkursu byli: Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne.

Celem konkursu była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk, a także zachęcenie i zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych oraz zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Konkurs został skierowany do nauczycieli klas I-III szkół podstawowych województwa śląskiego.

Spośród nadesłanych 20 prac, zakwalifikowanych na etapie powiatowym, komisja konkursowa  na poziomie wojewódzkim wyłoniła trzy równorzędne, najlepsze prace.

Laureatami etapu wojewódzkiego konkursu zostali nauczyciele ze szkół: w Siemianowicach Śląskich, Gliwicach i Sosnowcu. Laureaci zostali powiadomieni telefonicznie o zwycięstwie w konkursie.

Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a Laureatom  gratulujemy zwycięstwa!