W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Laboratoria

Informacje ogólne

Dział Laboratoryjny jest częścią Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach i wspomaga działalność kontrolną, głównie przez wykonywanie badań.

W skład Działu Laboratoryjnego wchodzi 5 Oddziałów:

  • Oddział Badań Higieny Środowiska
  • Oddział Badań Żywności, Żywienia i Produktów Kosmetycznych
  • Oddział Mikrobiologii, Wirusologii, Parazytologii i DDD
  • Oddział Badań Instrumentalnych
  • Oddział Badań Środowiska Pracy i Higieny Radiacyjnej

Dział Laboratoryjny WSSE w Kielcach wykonuje badania i pomiary zgodnie z PN, EN, ISO lub zgodnie z opracowanymi  własnymi procedurami badawczymi. Korzysta z najnowszych technik analitycznych z zastosowaniem nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu analitycznego.

Kompetencje techniczne Działu Laboratoryjnego są zgodne z wymaganiami normy PN-EN ISO IEC 17025:2018-02. Dział Laboratoryjny osiągnął i utrzymuje wysoki poziom jakości wykonywanych badań. Nie podejmuje się wykonywania badań metodami nie gwarantującymi poprawności wyników.

Nie angażuje się w działalność, która mogłaby zmniejszyć zaufanie do jego kompetencji, bezstronności, rzetelności. Przestrzega procedur zachowania poufności, ochrony praw własności i praw klienta do składania skarg. Potwierdzeniem kompetencji jest także wieloletni udział w krajowych i międzynarodowych sprawdzianach międzylaboratoryjnych.

W Dziale Laboratoryjnym pracuje wysoko wykwalifikowany, ambitny, kreatywny personel. Wysoki poziom fachowości personelu utrzymywany jest przez permanentne wewnętrzne i zewnętrzne szkolenia.

Logo PCA Certyfikat AB 552Potwierdzeniem wysokiej jakości wykonywanych badań jest posiadanie od 2004 r. certyfikatu akredytacji AB 552.

Dział Laboratoryjny prowadzi również badania w ramach sprzedaży usług zleconych.

 

 

 

{"register":{"columns":[]}}