Wiadomości
-
Od października zmieniają się zasady monitorowania środowiska na terenie Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych (KSOP). Zwiększa się zakres badań, pobieranych będzie więcej próbek, a składowisko zostanie wyposażone w nowe urządzenia pomiarowe.
-
Pod koniec września na Krajowym Składowisku Odpadów Promieniotwórczych w Różanie przeprowadzono prace związane ze składowaniem odpadów promieniotwórczych.
-
Ponad 120 osób odwiedziło Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych (KSOP), a kilkaset - punkt edukacyjny ZUOP. To bilans dnia otwartego KSOP, zorganizowanego w ramach XIV Pikniku Militarnego w Różanie, który odbył się 13 września.
-
W Ministerstwie Przemysłu, 27 czerwca 2025 r., odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Programowej przy Ministrze Przemysłu, podczas którego podsumowano działania związane z polską prezydencją w Radzie Unii Europejskiej. W spotkaniu udział wzięła Aneta Korczyc, dyrektor Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.
-
O tym, co wydarzyło się na Krajowym Składowisku Odpadów Promieniotwórczych w Różanie przez ostatnie pół roku, można przeczytać w naszym biuletynie informacyjnym. Jego publikacja stanowi realizację zapisów ustawy Prawo atomowe.
-
W wakacyjny weekend (19-20 lipca) Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych (KSOP) w Różanie po raz drugi w tym roku zostanie otwarte dla zwiedzających. Wydarzenie to tradycyjnie towarzyszyć będzie Dniom Różana.
-
- To dla nas bardzo istotne, żeby rozwijać współpracę z uczelniami, a Politechnika Warszawska jest dla nas naturalnym partnerem - powiedziała Aneta Korczyc, dyrektor ZUOP, podczas podpisania umowy o współpracy z Wydziałem Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.
-
29 i 30 maja w Wiśle odbył się Europejski Kongres Przemysłu i Energetyki. To interdyscyplinarne forum wymiany wiedzy i doświadczeń, które zgromadziło przedstawicieli rządu, nauki, przemysłu oraz instytucji odpowiedzialnych za energetykę.
-
10,5 mln zł dla Gminy Różan za Krajowe Składowisko - jak wykorzystywane są środki z budżetu państwa?Gmina Różan, w związku z działaniem na jej terenie Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych, co roku otrzymuje z budżetu państwa specjalną opłatę. Dzięki temu, w 2024 roku - podobnie jak w latach ubiegłych - do budżetu samorządu trafiło10,5 mln zł.
-
W tym roku po raz drugi, w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów, możliwe było zwiedzanie Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie (KSOP). 17 maja obiekt odwiedziło ponad 120 osób.