W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Grupa robocza ds. sztucznej inteligencji (GRAI)

Grupa Robocza ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI) została utworzona z myślą o wskazaniu działań służących zapewnieniu w Polsce odpowiednich warunków dla rozwoju zastosowań AI zarówno w sektorach prywatnym i publicznym, a także w prowadzeniu badań naukowych.

Formuła Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji jest otwarta i skupia szeroką reprezentację rynku.

Do współpracy zapraszamy:

    • dostawców technologii;
    • przedstawicieli kancelarii specjalizujących się w prawie nowych technologii;
    • przedstawicieli licznych sektorów działających na rynku (finanse, energetyka, zdrowie, edukacja, etc.);
    • przedstawicieli nauki (badania i rozwój);
    • organizacje pozarządowe;
    • przedstawiciele ministerstw oraz instytucji, które są lub powinny być zainteresowane tematyką sztucznej inteligencji, lub/oraz w ich właściwościach są kwestie związane z regulacjami, które mają wpływ na rozwój zastosowań technologii AI w Polsce.

Cele działań Grupy Roboczej:

    • wypracowanie rekomendacji służących zapewnieniu w Polsce odpowiednich warunków dla rozwoju zastosowań AI w przedsiębiorstwach i w sektorze publicznym,
    • wypracowanie propozycji projektów wykorzystujących zagadnienia AI oraz sposobów wsparcia rozwoju tych już wdrażanych,
    • opracowywanie założeń kampanii edukacyjnych w zakresie nowych technologii.

W chwili obecnej Grupa działa w czterech podgrupach:

  • GRAI Tech

Osoby z praktycznym doświadczeniem w opracowywaniu technologii wykorzystujących AI, piszące algorytmy, przeprowadzające eksperymenty, w tym również specjaliści MLOps oraz przygotowania, zarządzania i analizowania wielkich (w tym także otwartych) zbiorów danych, przedstawiciele biznesu, jak i nauki.

  • GRAI Biz

Osoby z doświadczeniem w komercjalizacji systemów opartych o AI, znające i rozumiejące problemy przedsiębiorców, oczekiwania klientów, możliwe blokery w procesie. W tym również specjaliści od tworzenia i rozwoju tych produktów w duchu design thinking, architekci rozwiązań AI, osoby posiadające doświadczenie w prowadzeniu i utrzymaniu start-upów, korzystania z VC.

  • GRAI Edu

Osoby posiadające odpowiedni poziom merytorycznej specjalizacji w zakresie AI pozwalający na tworzenie i przekazywanie treści mających na celu szerzenie świadomości. Czyli osoby doskonale rozumiejące zasady działania AI, różnych jej typów, potrafiące krytycznie opisywać problemy, ryzyka, zagrożenia, ale i potencjał tych technologii. Najlepiej z zacięciem popularyzatorskim, z doświadczeniem w tworzeniu treści edukacyjnych, kampanii, wykładowcy, osoby posiadające rozpoznawalną markę osobistą w zakresie szerzenia świadomości o AI, w tym przede wszystkim z naciskiem na etykę, transparencję i odpowiedzialność w obszarze AI.

  • GRAI Law

Osoby posiadające merytoryczne przygotowanie do współtworzenia rekomendacji i propozycji zapisów prawnych usprawniających niedrożne procesy związane z AI, a także doradztwa w zakresie działań wpisujących się w polityki związane z konkretnymi obowiązkami nakładanymi na wybrane sektory czy urzędy (jak np. MC).

Uwaga! Członkostwo w Grupie wiąże się z koniecznością upublicznienia imienia i nazwiska oraz reprezentowanej instytucji. Osoby, które nie wyrażają na to zgody, prosimy o niezgłaszanie swoich kandydatur.

Materiały

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych
Klauzula​_informacyjna​_dot​_przetwarzania​_danych​_osobowych.pdf 0.42MB
{"register":{"columns":[]}}