W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Społeczność/Ludzie

Lider Projektu - Centrum Projektów Polska Cyfrowa:

Oktawia Gorzeńska

Oktawia Gorzeńska – główna koordynatorka projektu PAKT, Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Współautorka koncepcji PAKT. Autorka książki „Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”. Absolwentka Leadership Academy for Poland. Wieloletnia dyrektorka szkół publicznych. Doradczyni dyrektorów i szkoleniowiec w ogólnopolskich programach edukacyjnych w zakresie przywództwa i innowacji. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Współtwórczyni #ProjektZMiana. Jutronautka 2022 według Gazety Wyborczej. Mówczyni TEDx. Prowadzi blog www.gorzenska.com.
Katarzyna Płochocka-Zyśk

Katarzyna Płochocka-Zyśk - specjalistka ds. finansowych w projekcie PAKT, Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Posiada długoletnie doświadczenie w pracy związanej z rozliczaniem i wdrażaniem projektów finansowanych z funduszy europejskich. Zdobywała doświadczenie w rachunkowości projektów naukowych. W swojej karierze współpracowała zarówno z gminami, organizacjami pozarządowymi, jak i uniwersytetami. W projekcie do stycznia 2023.
Maria Jezierska

Maria Jezierska - Koordynatorka ds. współpracy z pracowniami PAKT

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunku Stosunki Międzynarodowe. Posiada długoletnie doświadczenie w realizacji i wdrażaniu projektów finansowanych z Funduszy Europejskich. Kompetencje zdobywała w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego w obszarze zadań Instytucji Koordynującej NSRO. Od kilku lat związana z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, gdzie przed dołączeniem do zespołu PAKT zajmowała się finansami jednostki. Uwielbia spacery po górach. Interesuje się medycyną integralną i Ayurvedą – jednym z najstarszych systemów medycznych na świecie. W projekcie od lutego 2023.
Urszula Ofman-Meteńko

Urszula Ofman-Meteńko - Koordynatorka ds. finansów

Absolwentka Politechniki Białostockiej, specjalności: finanse i rachunkowość. Doświadczenie związane z funduszami unijnymi zdobywała od 2009 roku. Z Centrum Projektów Polska Cyfrowa związana od roku 2012, gdzie zajmowała się zarówno weryfikacją poprawności rozliczeń projektów realizowanych przez Beneficjentów jak i współtworzeniem dokumentacji konkursowej w ramach perspektywy finansowej 2014-2020. Posiada doświadczenie we współpracy z przedsiębiorcami, gminami, jednostkami administracji publicznej, instytucjami kultury oraz organizacjami pozarządowymi. W projekcie PAKT od maja 2023 roku.
Magdalena Foltyniak

Magdalena Foltyniak – koordynatorka merytoryczna w projekcie PAKT, Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Animatorka kultury z wieloletnim doświadczeniem, etnolożka. Koordynatorka i inicjatorka projektów społecznych i kulturalnych, zarówno w sektorze pozarządowym jak i w sektorze publicznym. Zainteresowana miastem jako miejscem działania i zmiany oraz współpracą. Społeczniczka i animatorka kultury. Współtwórczyni projektów i współautorka koncepcji miejskich dla przedsięwzięć z pogranicza spraw społecznych i działań inwestycyjnych. Współtwórczyni Warsztatu Miejskiego w Gliwicach i kolektywu Nastaw Ucho, społeczniczka i aktywistka miejska. Majsterkowiczka, a także współautorka książek majesterkowych i popularnonaukowych dla dzieci. W wolnych chwilach szyje, klei i lutuje.

Wsparcie Merytoryczne:

dr Jędrzej Witkowski

dr Jędrzej Witkowski - autor materiałów edukacyjnych.

Prezes zarządu Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) - największej polskiej organizacji pozarządowej działającej w obszarze edukacji. Z organizacją związany od 2005 roku, od 2018 jest jej prezesem. Ekspert edukacyjny, z wykształcenia doktor socjologii (Uniwersytet SWPS) i politolog (Uniwersytet Warszawski). Zajmuje się m.in. rozwojem kompetencji przyszłości, strategiami wprowadzania oddolnych zmian w szkołach oraz edukacją obywatelską i edukacją o polityce. Autor publikacji naukowych i ekspertyz a także publikacji metodycznych i przewodników dla nauczycieli oraz dyrekcji szkół. Inicjator i twórca programów edukacyjnych i programów doskonalenia dla placówek oświatowych. Jako ekspert współpracował m.in. z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Instytutem Badań Edukacyjnych, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, UNDP i wieloma organizacjami pozarządowymi. Uczestnik programu IVLP Departamentu Stanu, absolwent Leadership Academy for Poland.
Wiesława Mitulska

Wiesława Mitulska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, autorka materiałów edukacyjnych, terapeutka pedagogiczna i trenerka.

Przez wiele lat pracowała z dziećmi metodą projektu, według autorskiego programu „Ruch, zabawa, nauka”. W projekcie PAKT tworzy zadania interdyscyplinarne i mini projekty przeznaczone dla edukacji wczesnoszkolnej. Warsztatowo wspiera edukatorów PAKT oraz przygotowuje webinaria dla nauczycieli. Jest ambasadorką ruchu Wiosna Edukacji i ekspertką Fundacji Plan Daltoński. Współpracuje z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej. Należy do społeczności Superbelfrów.
Agnieszka Ogiegło

Agnieszka Ogiegło – autorka materiałów edukacyjnych.

Nauczycielka dyplomowana matematyki i wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku. Doradca metodyczny w zakresie matematyki w DODN we Wrocławiu filia w Wałbrzychu. Ambasadorka programu eTwinning w województwie dolnośląskim. Egzaminatorka, członek SNM i grupy Superbelfrzy RP. Zrealizowała wiele projektów krajowych i międzynarodowych dotyczących przedmiotów matematyczno - przyrodniczych z wykorzystaniem narzędzi TIK w ramach programu eTwinning. Zdobywała liczne granty w tym: Konstruktorzy Marzeń - Klub Młodego Odkrywcy przy CNK, Fajne T - mobile, Superkoderzy - Fundacji Orange, Działaj Lokalnie, Meet and code. Pasjonatka eTwinning, edukacji globalnej oraz nowoczesnych technologii w nauczaniu, z programowaniem włącznie.
Anna Leszczyńska

Anna Leszczyńska - autorka materiałów edukacyjnych.

Nauczycielka języka angielskiego i etyki. Pracuje w ZSO8 Microsoft Showcase School. Certyfikowany pedagog National Geographic, Nearpod i Microsoft. Od wielu lat także Microsoft Trainer. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu edukacyjnych projektów międzynarodowych takich jak Youth in Action, Erasmus+ czy Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży. Ambasadorka Wiosny Edukacji, ogólnopolskiego projektu Zaproś mnie na swoją lekcję i międzynarodowego projektu Humane Happiness. Prowadziła warsztaty i zajęcia na konferencjach i uczelniach; polskie i międzynarodowe webinary edukacyjne on-line, w tym cykl spotkań „Metodyka Steam w praktyce” dla Humine Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej. Blogerka edukacyjna, podróżnicza i kulinarna. W klasie ze swoimi podopiecznymi, przy wykorzystaniu komunikatorów internetowych łączy się z ludźmi z całego świata. Praca w szkole według niej to jeden z najbardziej wartościowych zawodów.

Stowarzyszenie Miasta w Internecie:

Marcin Mechla

Marcin Mechla - Senior edukator projektu PAKT w Tarnowie, Stowarzyszenie Miasta w Internecie

W Stowarzyszeniu Miasta w Internecie (od lipca 2013 r.) zajmuje się szeroko pojętą edukacją, w szczególności wykorzystaniem narzędzi cyfrowych w środowisku szkolnym. Koordynował projekty takie jak Cyfrowobezpieczni.pl, Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej, Polska Cyfrowa Równych Szans, Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE. Szkoli nauczycieli oraz edukatorów na terenie całego kraju. Śledzi nowości techniczne, szczególnie te związane ze światem urządzeń mobilnych i rynkiem aplikacji. W 2022 roku został został uhonorowany przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce poprzez umieszczenie na „Liście 100” osób, które miały istotny wpływ na wzmacnianie cyfrowych kompetencji w Polsce. Interesuje się muzyką, sportami sylwetkowymi oraz motorowymi.
Konrad Mleczko

Konrad Mleczko – Senior edukator projektu PAKT w Tarnowie, Stowarzyszenie Miasta w Internecie

Projekty edukacyjne, szkolenia. W Stowarzyszeniu (od czerwca 2017 r.) odpowiedzialny jest za wprowadzanie osób dorosłych w tajniki cyfrowego świata. Pracując warsztatowo, wykorzystując interaktywne metody nauczania, wspiera nauczycieli różnych typów szkół w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi cyfrowych w dydaktyce. Specjalizuje również w pracy z dziećmi, koncentrując się w szczególności na promowaniu bezpiecznego korzystania z Internetu i treści cyfrowych. Prywatnie jest fanem żużla, w wolnych chwilach jeździ na motocyklu, a zimą na snowboardzie. Lubi dobre kino oraz piesze wycieczki.
Grzegorz Foltak

Grzegorz Foltak – Senior edukator projektu PAKT w Tarnowie, Stowarzyszenie Miasta w Internecie

Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia Miasta w Internecie, w Stowarzyszeniu (od marca 2014 r.) zajmuje się edukacją cyfrową dorosłych, nauczycieli oraz dzieci i młodzieży. Prowadzi szkolenia i warsztaty z wykorzystania narzędzi cyfrowych w pracy i życiu codziennym. Odpowiada za przygotowanie ofert szkoleniowych dla szkół oraz JST. Bliskie są mu nowinki technologiczne, szczególnie te związane z edukacją. W wolnym czasie podróżuje na dwóch kółkach, ogląda ambitne kino lub słuchaja dobrej muzyki.
Agata Świderska

Agata Świderska - Junior Edukator

Studiuje Digital Design na UKEN w Krakowie oraz 3D Character Animation zdalnie w AnimSchool. Uwielbia gry, filmy animowane i książki. W PAKT wspiera uczniów w nauce podstaw programowania i grafiki komputerowej.
Kamil Machowski

Kamil Machowski - Junior Edukator

Po godzinach studiuje informatykę w inżynierii komputerowej, a w wolnym czasie programuje, czyta i gra. Pomaga uczniom odkryć tajniki programowania i spędzić świetnie czas w PAKT Tarnów.
Aneta Złotnicka

Aneta Złotnicka - Komunikacja i wizerunek

Lubi i umie tworzyć komunikaty za pomocą kształtów, kolorów oraz obrazów, dba o estetykę i spójność materiałów promocyjnych oraz treści na stronach internetowych i w mediach społecznościowych.
Agnieszka Metel

Agnieszka Metel

Odpowiada za sprawną organizację spotkań oraz za rzetelny przepływ informacji związanych z ich realizacją.
Kinga Wojtas

Kinga Wojtas

Rekrutacja i promocja. Dba o to, aby jak największa liczba uczniów mogła skorzystać z oferowanych warsztatów, a kalendarz trenerów był stale zapełniony.
Kinga Bzduła

Kinga Bzduła

Główna specjalistka do spraw finansowych i monitoringu projektu PAKT w Tarnowie.
Renata Rodak

Renata Rodak

Dział księgowy projektu PAKT Tarnów.
Bogusława Masłoń

Bogusława Masłoń

Skarbnik Zarządu, Głowna Księgowa Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” odpowiedzialna za kwestie finansowe projektu PAKT Tarnów.

Do tej pory współpracowali

Artur Krawczyk

Artur Krawczyk – Koordynator merytoryczny projektu PAKT w Tarnowie, Stowarzyszenie Miasta w Internecie

Od 18 lat aktywnie działa w edukacji, zajmując się rozwojem umiejętności cyfrowych i aktywizującymi metodami dydaktycznymi. Na co dzień jest Dyrektorem Projektów Cyfrowych Stowarzyszenia “Miasta w Internecie” i Członkiem Rady Programowej Szerokiego Porozumienia Na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Dydaktyk, pasjonat edukacji i entuzjasta technologii cyfrowej. Jako menedżer projektów międzynarodowych i kilkudziesięciu krajowych projektów edukacyjnych oraz jako jedyny polski uczestnik programu International Visitor Leadership Programme 21st Century ChangeMakers, realizowanego przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych w 2019r, zdobył doświadczenia, którymi dziś dzieli się, wspierając kadrę pedagogiczną i zarządzającą w szkołach w całym kraju.

Politechnika Łódzka:

Anna Dąbrowska-Wosiak

Anna Dąbrowska-Wosiak, kierownik pracowni PAKT w Łodzi, Politechnika Łódzka

Doktor nauk technicznych w dziedzinie Mechaniki. Działała nad wdrożeniem współrzędnościowej maszyny pomiarowej OGP. Opracowywała laboratoria z Biomechaniki dla studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. Interesują ją podróże, motoryzacja i biomechanika.
Taras Panskyi

Taras Panskyi, senior edukator projektu PAKT w Łodzi, Politechnika Łódzka

Nauczyciel, trener, ekspert i edukator z 10 letnim doświadczeniem. W 2019 r. ukończył studia doktoranckie na Politechnice Łódzkiej w Instytucie Informatyki Stosowanej. Autor licznych publikacji międzynarodowych na temat informatyki i nauk pokrewnych w edukacji szkolnej. Ambasador kształcenia zorientowanego na ucznia, opartego na projektach i podejściu problemowym oraz metod nauki przez zabawę. Jest jednym z pionierów wdrażania Digital Game-Based Learning w Polsce. Współorganizator ogólnopolskiego konkursu informatycznego "Infosukces" skierowanego do uczniów 7-8 klas szkoły podstawowej. Jego zainteresowania to football, roboty mobilne i nowe technologie.
Paweł Łaski

Paweł Łaski, senior edukator projektu PAKT w Łodzi, Politechnika Łódzka

Edukator - od 2017 r. prowadzi zajęcia z robotyki i programowania na zajęciach pozaszkolnych w Fundacji Nowoczesnej Edukacji Informatyczno-Technologicznej. Jest pomysłodawcą i realizatorem siedmiu edycji Trybunalskiego Turnieju Informatycznego. Zajęcia z robotyki i programowania prowadził w Mediatece, w Piotrkowie Trybunalskim oraz Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Interesuje się zastosowaniem robotyki w edukacji, a także robotami humanoidalnymi.
Anna Pikierska

Anna Pikierska, junior edukator projektu PAKT w Łodzi, Politechnika Łódzka

Wieloletni nauczyciel matematyki i informatyki. Wykorzystuje różne sposoby edukacyjne, aby uczniowie podczas lekcji poczuli się naukowcami, konstruktorami, projektantami lub badaczami. W szkole podstawowej prowadził projekt pod tytułem „Z miarką za pan brat”, którego celem było zainteresowanie dzieci matematyką i pokazanie im jak można praktycznie wykorzystywać wiedzę. Dąży do tego, aby nauka matematyki była przyjemna i bardziej efektywna. Jego zainteresowania to nie tyko nauki ścisłe, ale i psychologia, film czy muzyka.
Jan Makary Fryczak

Jan Makary Fryczak, junior edukator projektu PAKT w Łodzi, Politechnika Łódzka

Ukończył studia na Politechnice Łódzkiej na kierunku Automatyka i Robotyka oraz studia magisterskie z Zarządzania. Od 2021 roku pracuje jako asystent na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ. Wcześniej stypendysta NCN w projekcie OPUS w obszarach uczenia maszynowego, BigData oraz przetwarzania tekstu naturalnego, a także edukator z zakresu robotyki oraz szeroko rozumianych Technologii Informatycznych w ramach warsztatów „Robolatorium” w Łodzi. Fascynuje go również zarządzanie strategiczne, druk 3D, robotyka, STEAM oraz fizyka.
Aleksandra Droździel

Aleksandra Droździel, specjalistka ds. monitoringu projektu PAKT w Łodzi, Politechnika Łódzka

Realizatorka w projekcie „Zaprogramuj przyszłość” (dzięki któremu ponad 22 000 uczniów szkół podstawowych uczy się podstaw programowania i rozwija umiejętności cyfrowe w praktyce). Członek zespołu projektowego Cyfrowa Gmina, który zapewnia wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Wolontariusz Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego. Przedmiotem jej zainteresowań są powiązania między robotyką a medycyną oraz wpływ nowoczesnych technologii na współczesne metody badań.
Anna Firych-Nowacka

Anna Firych-Nowacka, koordynatorka merytoryczna projektu PAKT w Łodzi, Politechnika Łódzka

Doktor nauk technicznych w dziedzinie informatyki. Specjalizuje się w opracowywaniu modeli komputerowych, projektowaniu urządzeń mechatronicznych oraz wirtualnej rzeczywistości, którą adaptuje na potrzeby edukacyjne. W pracy z osobami dorosłymi wykorzystuje nowoczesne metody dydaktyki takie jak Flipped Education, Design Thinking, czy Problem Based Learning. Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami (IPMA-D, Agile PM) - obecnie pełni funkcję zastępcy kierownika w Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Interesuje ją łyżwiarstwo figurowe, sporty ekstremalne, a także praca w projektach i stałe podnoszenie kompetencji.
Lilianna Szewczyk

Lilianna Szewczyk, specjalistka ds. promocji projektu PAKT w Łodzi, Politechnika Łódzka

W 2010 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi z tytułem choreografa i kontynuowała naukę w zakresie produkcji teatralnej na Uniwersytecie Łódzkim. Współpracowała z Peterem Georgem d’Angelino Tap przy organizacji pokazów mody w Holandii. Do 2021 roku pracowała dla Łódzkiego Centrum Wydarzeń, koordynując takie projekty jak: Łódź Stand-up Festiwal, Łódź Stand-up Challenge, Kultugranty, Kultugranty 2.0 oraz współpracowała z organizatorami takich projektów jak: PL Music Video Awards, Łódź Disco Fest oraz See Bloggers Łódź. Brała udział w organizacji Europejskich Igrzysk Akademickich Łódź 2022. W wolnych chwilach zajmuje się współpracą ze szkołami tańca i fundacjami jako instruktorka oraz animatorka kultury.

Do tej pory współpracowali

Filip Mańka

Filip Mańka, junior edukator projektu PAKT w Łodzi, Politechnika Łódzka

Absolwent Łódzkiego Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Audiowizualnych. Praktykant w Fabryce Sztuki w Łodzi. Realizował projekty tworząc serwis internetowy, treści audiowizualne na YouTube czy Spotify. Współpracował z dystrybutorami filmowymi oraz jednostkami kulturowymi. Prowadzi warsztaty i panele na festiwalach oraz konwentach kulturowych. Jego zainteresowania są ściśle związane z tym czym zajmuje się na co dzień zawodowo, to m.in. film, muzyka, media społecznościowe, ale również sport i stosunki międzynarodowe.

Stowarzyszenie „Robisz to”:

Ewa Sumila

Ewa Sumila - Koordynatorka lokalna PAKT Olsztyn

Absolwentka Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w Krakowie. Od wielu lat zajmuje się koordynacją projektów unijnych, społecznych i startupów. Miłośniczka tradycyjnego rzemiosła, renowacji zabytków oraz twórczyni torebek z drewna.
Marek Krak

Marek Krak - Junior Edukator projektu PAKT we Wrocławiu, Stowarzyszenie „Robisz to”

Edukator i pasjonata kosmosu. Od 2019 roku jest członkiem Stowarzyszenia WroSpace zajmującym się popularyzacją kosmosu. Jako edukator działa od 2016 roku. W swojej pracy skupia się na nauczaniu modelowania i druku 3D, oraz podstaw robotyki. Pracuje z różnymi grupami wiekowymi, od najmłodszych, po seniorów. Poza nauczaniem, zajmuje się projektowaniem i organizowaniem gier na imprezy okolicznościowe.
Berenika Wojnar

Berenika Wojnar - Junior Edukator projektu PAKT we Wrocławiu, Stowarzyszenie „Robisz to”

Kompozytorka, saksofonistka i edukatorka. Jako artystka bierze udział w wykonaniach i prawykonaniach współczesnych utworów m.in na krajowych i zagranicznych festiwalach. Tworzy przede wszystkim muzykę do spektakli teatralnych, lub single w ramach Konkursu Piosenki Aktorskiej. W swojej twórczości inspiruje się mocno klubową muzyką elektroniczną i performancem. Jako edukatorka pracuje zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i Osobami z Niepełnosprawnościami.
Mateusz Ryczek

Mateusz Ryczek - Senior edukator projektu PAKT we Wrocławiu, Stowarzyszenie „Robisz to”

Edukator i kompozytor. Twórca warsztatów, podczas których uczestnicy poznają sposoby przetwarzania dźwięków i łączenia ich w kompozycje. Zafascynowany dźwiękami i dziecięcą kreatywnością. Swoje działania najczęściej opiera o idee STEAMowe, czego efektem są instalacje artystyczne przygotowywane wraz z dziećmi (np. udźwiękowienie wejścia na Mostek Pokutnic we Wrocławiu). Popularyzator muzyki współczesnej. Za swoją działalność edukacyjną otrzymał Nagrodę Prezydenta Wrocławia. Nominowany do Wrocławskiej Nagrody Artystycznej za album “Cello Works”. Edukator Stowarzyszenia Robisz.to i wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Miłośnik muzyki współczesnej i literatury SF, eksperymentator dźwiękowy, niepoprawny cyklista i hodowca grzybów.
Anna Stechnij

Anna Stechnij - koordynatorka lokalna PAKT we Wrocławiu, Stowarzyszenie „Robisz to”,

Od kilku lat zajmuje się koordynacją projektów edukacyjnych (Fundacja Uniwersytet Dzieci) i społecznych (Fundacja Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań) we Wrocławiu, a także prowadzeniem warsztatów antydyskryminacyjnych w szkołach. W projekcie PAKT zajmuje się koordynowaniem wrocławskiej pracowni. Studiowała bioinformatykę, biologię i judaistykę. Dzięki interdyscyplinarnemu wykształceniu oraz doświadczeniu odnajduje się w wielu rolach. Uwielbia organizować, wpadać na nowe pomysły i niekonwencjonalne rozwiązania. Uważa, że jakościowa i rzetelna edukacja to droga do budowania świadomego społeczeństwa. W wolnym czasie lubi się włóczyć, tańczyć i gotować.
Monika Baran

Monika Baran - Senior Edukatorka projektu PAKT we Wrocławiu, Stowarzyszenie „Robisz to”

Projektantka, zapalona majsterkowiczka, a przede wszystkim - kreatywna dusza. Studiowała Wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, skąd wyniosła wiedzę projektową oraz znajomość nowych technologii i zdolność wykorzystania ich w praktyce. Ponadto swoje doświadczenie zawodowe zdobywała prowadząc zajęcia plastyczne oraz jako instruktorka robotyki dla dzieci. Łącząc ze sobą umiejętności pochodzące ze skrajnie różnych dziedzin stara się udowodnić, że każdy może być twórcą, a wszechstronna wiedza pozwala szeroko spojrzeć na zadany problem i znaleźć jego rozwiązanie. Wolne chwile chętnie spędza w kuchni, gdzie gotuje dla siebie i swoich bliskich. Dodatkowo pasjonuje się wizażem.
Barbara Dziubasik

Barbara Dziubasik - Community hostka we wrocławskiej Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii.

Studiowała Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych oraz japonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Od studiów związana z wieloma pracowniami artystycznymi, w ramach których współorganizowała i koordynowała wydarzenia artystyczne. Artystka multidyscyplinarna, performerka, grzybiarka. W wolnych chwilach zajmuje się ogrodem, hoduje grzyby i czyta literaturę japońską.
Natalia Drawska

Natalia Drawska - główna koordynatorka ds. Finansowych i HR, Stowarzyszenie „Robisz to”

W Stowarzyszeniu i w projekcie PAKT dba o aspekty finansowo-rozliczeniowe oraz tworzenie przyjaznego miejsca pracy. Związana z finansami od czasów studiów - ukończyła ekonomię oraz prawo finansowe oraz skarbowość, a także dyplomację i niezliczone kursy i szkolenia z zakresu finansów i HR. Pracowała zarówno w prywatnych przedsiębiorstwach, jak i korporacjach, a od kilku lat swoją wiedzą dzieli się z trzecim sektorem. Jej oczkiem w głowie są kwestie związane z dobrostanem pracowników i pracowniczek i to jest kierunek, w którym aktualnie się rozwija. Prywatnie psia mama Fryderyki.
Karol Zieliński

Karol Zieliński - senior edukator PAKT w Olsztynie, Stowarzyszenie „Robisz to”,

Trener kompetencji cyfrowych i edukator (w Stowarzyszeniu Robisz.to od lipca 2022). Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu STEAM, współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami kultury w zakresie cyfrowych projektów edukacyjnych, z akcentem na rozwój metodologii STEAM oraz kompetencji przyszłości. W tym kontekście stara się zadbać przede wszystkim o holistyczne podejście do edukacji ze szczególnym uwzględnieniem budowania przyjaznej atmosfery oraz pracy w grupie. Interesuje się nowymi technologiami w edukacji, sztukami wizualnymi, muzyką a także turystyką festiwalową.
Maciej Naskręt

Maciej Naskręt - koordynator Projektu PAKT, Stowarzyszenie „Robisz to”

Hobbysta motoryzacji i miłośnik sztuk wizualnych. Instruktor z zakresu modelowania i grafiki 3d. Współprowadzi kanał na Youtube o modelowaniu i druku 3D. Od początku istnienia Robisz.to, pełni rolę maker’a oraz edukatora. Absolwent wydziału architektury i urbanistyki oraz architektury wnętrz. Absolwent kursu FabAcademy. Wykładowca w Szkole Morskiej w Gdyni.
Piotr Pobłocki

Piotr Pobłocki - koordynator merytoryczny projektu PAKT, Stowarzyszenie „Robisz to”

Konstruktor, projektant, innowator, muzyk. Twórca pierwszych na świecie pełnoskalowych, plastikowych organów piszczałkowych. Majsterkowanie, konstruowanie nowych rzeczy i prototypowanie nowych urządzeń to jego pasje. We współpracy z Maćkiem Naskrętem prowadzi kanał o modelowaniu i druku 3D na Youtube. W Robisz.to działa jako edukator oraz koordynator. Prototypuje oraz wykonuje gotowe produkty - im bardziej niezwykłe, tym lepiej.
Łukasz Baska

Łukasz Baska - specjalista ds rozliczeń projektu PAKT, Stowarzyszenie "Robisz to"

Od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się realizacją, kontrolą i rozliczaniem projektów finansowanych z UE oraz środków krajowych (zarówno po stronie beneficjenta, jak i organizacji udzielającej wsparcia). Koordynator finansowy co najmniej kilkunastu projektów zarówno miękkich, jak i infrastrukturalno-zakupowych. Doświadczenie w realizacji projektów finansowanych m.in. z POIiŚ, POIG, POPC, RPWM, PFRON oraz grantów JST. W ramach zespołu zajmuje się głównie realizacją zamówień oraz współuczestniczy w rozliczaniu projektu.
Kamila Kiełczewska

Kamila Kiełczewska - junior edukatorka w PAKT Olsztyn, Stowarzyszenie „Robisz to”

W PAKT Olsztyn na co dzień spotkacie ją w pracowni druku 3D. Uczy podstaw modelowania 3D, ale lubi także pracę w programach graficznych. Wcześniej koordynowała projekt „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” w województwie warmińsko-mazurskim, stawiając licealistów przed wyzwaniami (w postaci case study), z którymi mierzą się prawdziwi przedsiębiorcy. Współpracowała z różnymi firmami, od lokalnych startupów i organizacji pozarządowych po korporacje, gdzie zdobywała doświadczenie z zakresu innowacji. Działa w myśl zasady "don't do innovation, innovate in what you do" i powtarza, że innowacyjność jest w zasięgu każdego. Fanka i organizatorka konferencji TEDx. W wolnym czasie przemierza okolice Olsztyna rowerem.
Antonina Smoktunowicz

Antonina Smoktunowicz - Junior edukatorka w PAKT Wrocław, projektantka

Zajmuje się łączeniem tradycyjnych metod rzemieślniczych z nowymi technologiami. W tworzeniu ważna jest dla niej radość. Wiele przekazywanej wiedzy zdobyła studiując Wzornictwo na ASP we Wrocławiu.
Pavlo Kostiv

Pavlo Kostiv - junior edukator w PAKT Wrocław

Od ostatnich kilku lat zajmuje się zawodowo informatyką. Jest pasjonatem animacji i grafiki 3D.
Przemysław Jeske

Przemysław Jeske - informatyk, Stowarzyszenie „Robisz to”

Pasjonat nowych technologii i metod szybkiego prototypowania, zwłaszcza druku 3D, obróbki maszynami sterowanymi numerycznie i odlewnictwa. W latach 2008-2018 współtwórca pracowni zajmującej się tworzeniem modeli do gier planszowych i bitewnych. Wykładowca podstaw projektowania CAD w programie Rhinoceros na kursie złotniczo-jubilerskim w ZS nr. 31 im. J. Kilińskiego. W wolnych chwilach konsumuje niezdrową ilość fantastyki i programuje w Pythonie.
Aneta Lewandowska

Aneta Lewandowska - Junior Edukatorka w PAKT Wrocław, Stowarzyszenie "Robisz to"

Artystka wizualna, z wykształcenia malarka. Bliskie są jej tematy związane z ekologią. Uwielbia drewno, patyki - z tych drugich tworzy sztukę, którą prezentuje w Polsce i zagranicą.
Tomasz Witak

Tomasz Witak - Junior edukator w PAKT Olsztyn, Stowarzyszenie "Robisz to"

Wieloletni korepetytor z matematyki i fizyki. Programuje, majsterkuje i chętnie uczestniczy w wyzwaniach typu hackatons.
Karol Chorągiewski

Karol Chorągiewski - senior edukator w PAKT Olsztyn, Stowarzyszenie „Robisz to”

Od wielu lat nauczyciel języka angielskiego w Uniwersyteckim XII Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. W PAKT Olsztyn edukator prowadzący zajęcia z elektroniki, programowania i modelowania 3D. Wolne chwile poświęca na oglądanie perełek kina sci-fi, filmów typu “it’s-so-bad-it’s-good”, ogrywanie tytułów na PlayStation oraz lutowanie podzespołów. Słucha starej dobrej muzyki, a za cel postawił sobie przetestowanie wszystkich dystrybucji Linuxa w poszukiwaniu tej idealnej. Kocha zwierzęta, a zwłaszcza swoją agamę Ico i poskocza Ruby. Doskonali swoją wiedzę z zakresu blockchainu, NFT, kryptografii i kryptowalut. Relaksuje się przy partyjce pool’a lub wyciskając siódme poty na korcie do squasha.
Karolina Guzek

Karolina Guzek - koordynatorka merytoryczna projektu PAKT, Stowarzyszenie „Robisz to”

Członkini zarządu Stowarzyszenia Robisz to, koordynatorka merytoryczna projektu i koordynatorka pracowni FabLab, z 5-letnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów edukacyjnych bazujących na cyfrowej fabrykacji i innowacji. Z wykształcenia prawniczka. Rekomenduje naukę poprzez praktykę. W przestrzeniach kreatywnych pasjonuje ją możliwość reagowania na wyzwania społeczności i zrównoważony rozwój lokalny. Odpowiada też za partnerstwa międzynarodowe organizacji, odwiedza zagraniczne pracownie wytwórcze, zbiera inspiracje do wprowadzania innowacyjnych projektów społecznych w Polsce.
Magdalena Skwarska

Magdalena Skwarska

Community Hostka w PAKT Olsztyn. Inżynier architekt krajobrazu, eksplorująca różne branże w poszukiwaniu swojego miejsca - gastronomia, rozrywka, e-commerce, bankowość. Kobieta orkiestra, uwielbiająca naturę i muzykę.

Do tej pory współpracowali

Dawid Stanasiuk

Dawid Stanasiuk - Senior Edukator projektu PAKT we Wrocławiu, Stowarzyszenie „Robisz to”

Robotyk i pedagog. W czasie studiów na Politechnice Wrocławskiej zajmował się popularyzacją nauki. Jako prezes Koła Naukowego Robotyków KoNaR współorganizował Międzynarodowe Zawody Robotów Robotic Arena, a jego konstrukcje robotyczne wielokrotnie stawały na podium międzynarodowych zawodów o tej tematyce. Z dziećmi pracuje od 2012. Organizuje autorskie warsztaty z elektroniki, programowania i robotyki pod marką Mimir - Cyfrowa Edukacja. Prowadzi edukacyjne konto na TikToku poświęcone przede wszystkim drukowi 3D i robotyce. Jego główne obszary zainteresowań to robotyka, elektronika, programowanie, druk 3D, tworzenie gier, VR, media społecznościowe oraz edukacja demokratyczna. W wolnych chwilach oddaje się improwizacji teatralnej i szyciu.
Kinga Bartniak

Kinga Bartniak - Junior Edukator projektu PAKT we Wrocławiu, Stowarzyszenie „Robisz to”

Badaczka wizualna, graficzka, edukatorka STEAM. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w której w 2019 roku rozpoczęła pracę doktorską. Uwielbia dzielić się wiedzą i tym co piękne - współtworzy festiwal filmu abstrakcyjnego Punto y Raya dla dzieci, prowadzi zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych oraz Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2013 roku podczas festiwalu animacji poklatkowej. Korzystając z nowych technologii kontynuuowała ją we wrocławskich instytucjach, m.in. Centrum Technologii Audiowizualnych czy Centrum na Przedmieściu. Interesuje się sztuką nowych mediów, typografią i szyciem.
Herkules Pierewoj

Herkules Pierewoj - Junior Edukator w PAKT Olsztyn, Stowarzyszenie „Robisz to”

W PAKT Olsztyn prowadzi zajęcia z modelowania i druku 3D oraz audiowizualne. Nauczycie się z nim jak nagrać reklamę czy zrobić dubbing. Herkules to filmowiec z wieloletnim doświadczeniem i działacz społeczny. Pasjonat lotnictwa, informatyki, żeglarstwa i teleturnieju Jeden z Dziesięciu. Jego pierwszą pracą był projekt 20 filmów edukacyjnych o żywności dla Polskiej Akademii Nauk. Od tamtego czasu pracuje jako montażysta filmowy i realizuje filmy na Youtube. Działa z przyjaciółmi w Stowarzyszeniu Olsztyn 2.0, w ramach którego stworzyli m.in dwie niekomercyjne mapy swojego miasta. Laureat Złotego Wilka w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii za kampanię społeczną o depresji.
Iga Skolimowska

Iga Skolimowska - community hostka PAKT w Olsztynie, Stowarzyszenie „Robisz to”

W olsztyńskiej PAKT dba o jej atmosferę oraz relacje z naszymi gośćmi i uczestnikami warsztatów. Koordynuje współprace z lokalnymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi. Zna Olsztyn od podszewki, ponieważ od lat prowadzi tu Stowarzyszenie Olsztyn 2.0 aktywizujące lokalną młodzież i promujące miasto. W wolnym czasie koordynuje projekty międzynarodowe programu Erasmus+. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie pisze o teatrze i chętnie bierze udział w regionalnych wydarzeniach na Warmii.
Aleksandra Strzelec

Aleksandra Strzelec - Senior edukatorka PAKT w Olsztynie, Stowarzyszenie „Robisz to”

Od lat zajmuje się edukacją i sztuką zaangażowaną. Współzałożycielka grupy artystycznej BEZ NAZ. Autorka, koordynatorka w projektach edukacyjnych i kulturalnych finansowanych ze środków miejskich, MKiDN, NCK, NGO i innych, tj. Tofifest, Archi-przygody, Mapa Nie Nudy, Kwiat Torunia, Historia Polskiej Sztuki dla kum kumów, koordynacja bloku Festiwalu Nauki i Sztuki czy organizacja Nocnik’ów (całonocnych happeningów artystycznych). W wolnym czasie lubi tańczyć i jeść truskawki, uciekać w krajobraz, obcować z naturą i tam tworzyć. Zimą preferuje narty i francuskie kino.
Wojciech Gajewski

Wojciech Gajewski - koordynator lokalny PAKT Olsztyn, Stowarzyszenie „Robisz to”

Od ponad 8 lat koordynuje i wspiera inicjatywy związane z przestrzeniami kreatywnymi typu FabLab i makerspace. Współpracował i współtworzył wiele działalności rzemieślniczych (Rękoczyn Kłosy Knives, AVA Volumes, TAMCO). Ostatnimi laty Wojtek to bardziej fixer niż maker, ale chodzą słuchy, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Choć najlepiej odnajduje się przy projektach drewnianych, to uwielbia też eksperymentować z innymi materiałami i bawić się technologią wszelaką. Po godzinach niestrudzenie trenuje wielobój do olimpiady seniorskiej.

Projektanci

Anna Laskowska

Anna Laskowska – autorka koncepcji przestrzennej pracowni PAKT

Dyplomowany architekt wnętrz, właścicielka Studia Projektowego P A Y A z siedzibą w Gdańsku. Absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, obie uczelnie ukończyła z wyróżnieniem. W projektowaniu ceni nieskończoność wariantów kompozycyjnych, łatwość zmiany przestrzeni, jak również możliwość dostosowania wnętrz do osobowości, charakteru oraz potrzeb człowieka. Na co dzień jest raczej spokojna i cierpliwa, ale wewnątrz ma nieograniczone pokłady kreatywności i wrażliwości estetycznej. Kontakt e-mail: payastudio@gmail.com.
Arkadiusz Laskowski

Arkadiusz Laskowski – projektant koncepcji przestrzennej pracowni PAKT

Architekt i urbanista, właściciel biura architektonicznego PRACOWNIA ARKA z siedzibą w Gdańsku. Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej oraz studiów podyplomowych Sopockiej Szkoły Wyższej - BIM Manager - Metodologia BIM w procesach inwestycji budowlanych. Zdobywał doświadczenie pracując w renomowanych polskich pracowniach, jako współautor prestiżowych i nagradzanych budynków. W projektowaniu kieruje się zasadą "Less is more", jako wielbiciel modernizmu i minimalizmu. Kontakt e-mail: pracowniaarka@gmail.com.
{"register":{"columns":[]}}