W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Leczenia niedomykalności mitralnej przy pomocy specjalnych klipsów

18.05.2021

W tym tygodniu Klinika Kardiologii Inwazyjnej i Klinika Kardiochirurgii CSK MSWiA zainicjowały program leczenia niedomykalności mitralnej przy pomocy specjalnych klipsów zakładanych na płatki zastawki dwudzielnej. To nowoczesna metoda, nieoperacyjnego leczenia tego ciężkiego schorzenia, u chorych, którzy mają istotne przeciwskazania do leczenia operacyjnego wady serca.

leczenia niedomykalności mitralnej
Pozwoli to na pomoc jeszcze większej grupie pacjentów leczonych w CSK MSWiA. Zabiegi przeprowadzone przez zespół w składzie : Prof Robert J. Gil, Prof Piotr Szymański, Prof Piotr Suwalski, Doc. Agnieszka Pawlak i Doc Tomasz Pawłowski przy pomocy proktora , Prof Jerzego Pręgowskiego.
To nowy etap w rozwoju zaawansowanych i interdyscyplinarnych metod leczniczych w obszarze kardiologii i kardiochirurgii, którego kluczowym elementem jest ścisła współpraca pomiędzy specjalistami.
Jesteśmy dumni, iż odbywa się to w CSK MSWiA!
 

Zdjęcia (5)