W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

PIM MSWiA beneficjentem konkursu ABM na tworzenie i rozwój Regionalnych Centrów Medycyny Cyfrowej

27.09.2023

PIM MSWiA beneficjentem konkursu
ABM na tworzenie i rozwój Regionalnych Centrów Medycyny Cyfrowej
Państwowy Instytut Medyczny MSWiA otrzymał dofinansowanie w wysokości 28 393 573,43 zł w ramach inicjatywy Agencji Badań Medycznych mającej na celu stworzenie zaplecza infrastrukturalnego, kadrowego oraz systemowego umożliwiającego docelowo powstanie Sieci Regionalnych Centrów Medycyny Cyfrowej.
 
Dyrektor PIM MSWiA, prof. dr hab. n.med. dr h.c. Waldemar Wierzba, zaznaczył, iż jesteśmy niezwykle zaszczyceni przyznaniem dotacji przez Agencję Badań Medycznych. Podkreślił również, że nasz Instytut jest w doskonałej gotowości do realizacji tego projektu, zwłaszcza w kontekście naszej dotychczasowej pracy nad wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań.
 
Stworzenie Regionalnych Centrów Medycyny Cyfrowej (RCMC) - w tym Regionalnego Centrum Medycyny Cyfrowej przy PIM MSWiA - będzie służyło m.in. analizie danych, wsparciu badań klinicznych i opieki szpitalnej w obszarze rozwiązań cyfrowych oraz analizie retrospektywnej, a także przyczyni się do poprawy skuteczności leczenia pacjentów i ich dostępu do innowacyjnych terapii oraz do rozwoju rozwiązań ułatwiających pracę lekarzy. Dzięki alokowanym środkom 18 jednostek z całej Polski utworzona zostanie infrastruktura umożliwiająca dostęp do dużej liczby wiarygodnych danych, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad źródłami, które je generują.
 
Jestem dumny, że możemy wspólnie tworzyć dziś nowoczesną infrastrukturę do zapewnienia bezpieczeństwa i właściwej analizy danych w systemie ochrony zdrowia. Dobrze funkcjonująca przestrzeń informacji dotyczących zdrowia to bowiem kluczowy krok w kierunku gwarantującym, że Polska znajdzie się w czołówce krajów realizujących innowacyjne projekty właściwie zarządzając danymi ratującymi życie. Wierzę, że przekazane przez Agencję Badań Matczynych środki na utworzenie Regionalnych Centrów Medycyny Cyfrowej podniosą nie tylko liczbę i jakość realizowanych w Polsce badań naukowych, ale co najważniejsze zapewnią lepszą, a co za tym idzie bardziej spersonalizowaną opiekę medyczną dla każdego pacjenta – podsumowuje Prezes Agencji Badań Medycznych dr hab. n. med. Radosław Sierpiński.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}