W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powiat Kłodzki zaprasza turystów - odbudowa nie przeszkadza w wypoczynku

Powiat Kłodzki zaprasza turystów – odbudowa nie przeszkadza w wypoczynku

Powiat Kłodzki, mimo ubiegłorocznej powodzi, nie przestawał zapraszać turystów. Przedstawiciele branży turystycznej zrzeszeni w ramach inicjatywy Turystyczna Trzynastka przypomnieli, że infrastruktura turystyczna nie została dotknięta przez żywioł, a trwająca obecnie odbudowa nie wpływa na możliwość korzystania z atrakcji tej malowniczej części Dolnego Śląska.

W związku z półmetkiem wakacji, wojewoda dolnośląska Anna Żabska spotkała się z przedsiębiorcami tworzącymi lokalną ofertę turystyczną. Wśród rozmówców znaleźli się właściciele hoteli, pensjonatów, restauracji, parków rozrywki i innych obiektów, z których słynie Ziemia Kłodzka.

Jak przyznali przedstawiciele branży, tegoroczny sezon – pierwszy po powodzi – był dużym wyzwaniem. Pogoda nie sprzyjała letniemu wypoczynkowi, a część turystów zdecydowała się na zagraniczne wyjazdy. Mimo to, region nie tracił na atrakcyjności – nadal oferował bogatą i zróżnicowaną ofertę dla osób poszukujących wypoczynku blisko natury, z dala od zgiełku dużych miast.

Podczas spotkania omawiano aktualne problemy branży, analizowano możliwe formy wsparcia i rozważano wspólne inicjatywy promujące region. Zebrane uwagi i spostrzeżenia wojewoda dolnośląska Anna Żabska zobowiązała się przekazać do Ministerstwa Sportu i Turystyki, które prowadzi własne analizy sytuacji w sektorze turystyki.

Powiat Kłodzki nieustannie zachęca do odwiedzin – to region o ogromnym potencjale, pięknych krajobrazach, bogatej historii i ofercie dla każdego – bez względu na pogodę i porę roku.

{"register":{"columns":[]}}