W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla osób odpowiedzialnych za przesyłkę, składających wnioski oraz dokumenty CHED-D

22.09.2021

TRACES-NT

Państwowy Graniczny Inspektor Sanitarny w Gdyni informuje o warunkach przyjmowania wniosków o dokonanie granicznej kontroli oraz dokumentów CHED-D:

Z dniem 01.10.2021 r., wnioski o dokonanie granicznej kontroli / dokumenty CHED-D będą przyjmowane wyłącznie w oryginale, podpisane przez osoby upoważnione.

Wniosek o dokonanie granicznej kontroli należy złożyć w pięciu egzemplarzach, dołączyć dokumenty towarzyszące oraz kopię upoważnienia w celu ułatwienia procedowania organu.

W przypadku przesyłek objętych dokumentem CHED-D Graniczny Inspektor Sanitarny w Gdyni przypomina o obowiązku wcześniejszego powiadamiania o przybyciu przesyłek produktów wprowadzanych z krajów trzecich, przy użyciu dokumentu CHED-D w systemie Traces NT, co najmniej jeden dzień roboczy przed fizycznym ich przybyciem na terytorium Wspólnoty. Ponadto po wypełnieniu i przedłożeniu w systemie TRACES-NT pierwszej części dokumentu CHED-D, należy dostarczyć go wersji papierowej do siedziby GSSE.

Godziny przyjmowania Interesantów: poniedziałek - piątek 8:30 - 14:00.

W przypadku wizyty w urzędzie bardzo prosimy o zakrywanie nosa i ust oraz korzystanie z ogólnodostępnych płynów do dezynfekcji rąk.

{"register":{"columns":[]}}