Powrót

Drugie posiedzenie Komitetu Sterującego projektu CEEB 2.0

24.06.2026

24 czerwca 2026 r. odbyło się drugie posiedzenie Komitetu Sterującego projektu CEEB 2.0 (System obsługi Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków - Faza II). Projekt realizuje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Instytutem Ochrony Środowiska - Państwowym Instytutem Badawczym - „KOBiZE” oraz Siecią Badawczą Łukasiewicz - PIT.

Drugie posiedzenie Komitetu Sterującego projektu CEEB 2.0

CEEB 2.0 będzie realizowany do końca 2028 r. Porozumienie o jego dofinasowanie podpisaliśmy 12 grudnia 2025 r. Na realizację projektu otrzymaliśmy blisko 85 mln zł.

Rola i skład Komitetu Sterującego

Rola Komitetu Sterującego koncentruje się na określeniu kierunku prowadzonych prac, koordynowaniu i monitorowaniu prac projektowych oraz proponowaniu nowych działań w zakresie wdrażania produktów projektu.

Przedstawiciele Lidera projektu to:

  • Filip Prusik-Serbinowski, Zastępca GINB – Przewodniczący Komitetu Sterującego
  • Michał Widelski, Dyrektor Generalny GUNB – Zastępca Przewodniczącego Komitetu Sterującego, 
  • Wojciech Walusiński, Dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych – Główny Użytkownik, 
  • Grzegorz Polak, Z-ca Dyrektora Departamentu Usług Cyfrowych – Główny Dostawca,
  • Tomasz Trojan, Naczelnik wydziału ds. CEEB – Kierownik Projektu.

Przedstawiciele partnerów:

  • prof. Jerzy Małachowski, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – odpowiedzialny za przygotowanie Mapy Drogowej Transformacji Energetycznej.,
  • Robert Jeszke, Zastępca Dyrektora Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego oraz Kierownik Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami – odpowiedzialny za Moduł Emisji, 
  • Tomasz Markowski, Dyrektor Centrum Transformacji Cyfrowej w Sieci Badawczej Łukasiewicz – PIT, który będzie pełnił rolę Głównego Dostawcy ds. analizy biznesowej.

Przebieg drugiego posiedzenia

Podczas posiedzenia członkowie Komitetu Sterującego omówili działania podjęte w ostatnim czasie przez Lidera i partnerów projektu. Ważnym punktem spotkania było omówienie planu prac na kolejny etap projektu, zgodnie z przyjętym harmonogramem.

CEEB 2.0 – kolejny etap rozwoju systemu

Projekt CEEB 2.0 to kolejny etap rozwoju Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Jego celem jest rozbudowa funkcjonalności systemu, rozwój obecnych e-usług i wdrożenie nowych usług dla obywateli.

Realizacja projektu pozwoli stworzyć system prostszy w obsłudze, szybszy i bardziej przyjazny dla użytkowników. Dzięki nowym narzędziom analitycznym system umożliwi skuteczniejsze analizowanie danych i zarządzanie emisjami na wszystkich szczeblach.

O projekcie System obsługi Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków Faza II (CEEB 2.0)

Projekt realizowany jest w ramach działania FERC.02.01 Wysoka jakość i dostępność e-usług publicznych, programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021–2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Celem jest rozszerzenie funkcjonalności i dalszy rozwój już istniejących e-usług. Projekt obejmuje również udostępnienie nowych, powiązanych e-usług, które mają zwiększyć zakres i dostępność usług cyfrowych.

  • Lider projektu: Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
  • Partnerzy: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju; Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy; Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny;
  • Całkowity koszt projektu: 84 878 984,33 zł
  • Dofinansowanie projektu z UE: 67 657 038,40 zł

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}