W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

GINB na IX Forum Kierowników IT w Administracji

24.04.2024

Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, była prelegentem podczas IX Forum Kierowników IT w Administracji. Omówiła proces cyfryzacji w budownictwie w latach 2020-2024. Organizatorem jest miesięcznik „IT w Administracji”.

Dorota Cabańska z Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego podczas prezentacji na konferencji IT dla administracji publicznej. Wystąpienie dotyczy cyfryzacji i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W tle widoczne są slajdy prezentacji oraz banery partnerów wydarzenia, takich jak Lenovo, Intel i inni. Publiczność słucha prelekcji w sali konferencyjnej.

„Cyfryzację procesu budowlanego realizujemy od 4 lat. Obecnie centrum cyfryzacji z pozycji obywatela jest portal eBudownictwo, z którego skorzystało już ponad 200 tysięcy osób. Umożliwia dostęp do wszystkich naszych usług cyfrowych z jednego miejsca. Natomiast centrum cyfryzacji z perspektywy urzędnika będzie SOPAB, czyli System do Obsługi Postępowań Administracyjnych w Budownictwie. Z końcem ubiegłego roku oddaliśmy pierwszą wersję systemu, a teraz rozwijamy go z użytkownikami.” – powiedziała podczas wystąpienia Dorota Cabańska.

Prezentacja GINB

Dorota Cabańska drugiego dnia Forum omówiła cyfryzację procesu budowlanego, która realizowana jest w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego od 2020 roku. Podczas prezentacji Szefowa GUNB przedstawiła także, wdrożony we wrześniu ubiegłego roku, portal eBudownictwo i przedstawiła dalsze plany rozwojowe Systemu do Obsługi Postępowań Administracyjnych w Budownictwie.

Ogólnopolski charakter wydarzenia

Forum Kierowników IT w Administracji jest ogólnopolską konferencją, która skierowana jest do przedstawicieli instytucji publicznych, odpowiedzialnych za informatyzację swoich jednostek.

W ubiegłorocznej edycji, organizowanego w ramach Forum, konkursu Skrzydła IT w Administracji nagrodzone statuetkami zostały dwa projekty Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego:

  • Elektroniczny Dziennik Budowy - kategoria e-administracja
  • Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego - nagroda specjalna Ministra Cyfryzacji

Wydarzenie odbyło się w Zakopanem w dniach 22-24 kwietnia.

{"register":{"columns":[]}}