Powrót

GUNB na BIM4industry - o cyfryzacji procesu budowlanego

05.03.2026

Przedstawicielka Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wzięła udział w III edycji konferencji BIM4industry. Podczas wydarzenia podsumowała działania GUNB w obszarze cyfryzacji procesu budowlanego i przedstawiła kierunki rozwoju systemów i narzędzi cyfrowych.

GUNB na BIM4industry - o cyfryzacji procesu budowlanego

Konferencja odbyła się 5 marca br. w formule online. Organizatorem było Stowarzyszenie Klaster Technologii Informacyjnych w Budownictwie.

Cyfryzacja procesu budowlanego

Maria Ostaszewska-Cichocka, naczelniczka Wydziału Rozwoju Usług Cyfrowych wyjaśniła, jak Główny Urząd Nadzoru Budowlanego prowadzi projekt cyfryzacji procesu budowlanego i jak przebiegały jego kolejne etapy. Pokazała też w jaki sposób użytkownicy korzystają z systemów cyfrowych urzędu obecnie.

W prezentacji przedstawiła aktualny stan cyfryzacji w administracji budowlanej i plany jej dalszego rozwoju. Omówiła również najważniejsze korzyści, jakie przynoszą wprowadzane rozwiązania.

Konferencja BIM4industry

Konferencja BIM4industry to ogólnopolskie, cykliczne wydarzenie poświęcone praktycznym aspektom cyfryzacji procesu inwestycyjno-budowlanego i wykorzystaniu technologii BIM w inwestycjach przemysłowych oraz infrastrukturalnych.

Konferencja zgromadziła przedstawicieli administracji publicznej, projektantów, wykonawców, inwestorów i ekspertów rynku nowych technologii.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}