W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Posiedzenie Rady Wyrobów Budowlanych

21.01.2022

„Laptop z kodem na ekranie i notatnikiem na biurku.”

20 stycznia 2022 r. odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Wyrobów Budowlanych, które prowadził Przewodniczący RWB  pan Ryszard Kowalski.

W trakcie obrad Rada między innymi:

  • przyjęła  sprawozdanie z prac Rady w 2021 r.
  • omówiła propozycje Wojewódzkich Inspektorów NB dotyczące  zmian do ustawy o wyrobach budowlanych.
  • postanowiła, że jej członkowie przedstawią swoje propozycje zmian do ustawy o wyrobach budowlanych, podkreślając zarazem,  że podstawowym celem tej ustawy jest ochrona nabywców końcowych przed konsekwencjami technicznych nieprawidłowości wyrobów budowlanych. W opinii Rady niezbędne jest  „odbiurokratyzowanie” procedur, które pozwolą nie trwonić ograniczonych możliwości nadzoru budowlanego tzn. że potrzebne są przepisy ustawy sprzyjające  efektywnemu wykorzystaniu potencjału organów nadzoru budowlanego.

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, spotkanie odbyło się w formule on-line.

Rada jest organem opiniodawczo-doradczym Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

{"register":{"columns":[]}}