W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Instytut na konferencji kryptograficznej w Ottawie

04.10.2023

W dniach 20-22 września 2023 roku w Ottawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Dotycząca Modułów Kryptograficznych ICMC 23. Jedną z prelegentek była dr inż. Elżbieta Andrukiewicz z Instytutu łączności - PIB.

Dr inż. Elżbieta Andrukiewicz z Instytutu Łączności na konferencji ICMC 2023 w Ottawie

Za nami kolejne ważne wydarzenie z dziedziny cyberbezpieczeństwa, na którym nie mogło zabraknąć przedstawiciela Instytutu Łączności-PIB. W dniach 20-22 Września 2023 w Ottawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Dotycząca Modułów Kryptograficznych ICMC 23, której uczestnikami byli twórcy modułów kryptograficznych, laboratoria testowe, rządowe organizacje normalizacyjne, naukowcy, projekty prywatne oraz producenci systemów wbudowanych OEM. Ponad 400 liderów branży z 27 krajów spotkało się w Ottawie, aby by stawić czoła wyjątkowym wyzwaniom stojącym przed tymi, którzy opracowują, produkują, testują, specyfikują i wykorzystują moduły kryptograficzne, ze szczególnym naciskiem na standardy takie jak FIPS 140-3, ISO/IEC 19790, eEIDAS, PCI i Common Criteria.

W gronie wybitnych prezenterów znalazła się dr inż. Elżbieta Andrukiewicz (IŁ-PIB), która wraz z dr Tomaszem Brengosem (Politechnika Warszawska) w swoim wystąpieniu pt. „Wyzwania automatyzacji formalnych metod walidacji algorytmów kryptograficznych i weryfikacji protokołu-wykorzystanie platformy eksperymentalnej (G31C)” omówiła min. wykorzystanie formalnych, równoważnych metod walidacji sprzętowych implementacji algorytmów kryptograficznych. Ponadto, w prezentacji zostały omówione możliwości rozszerzenia platformy powstałej w ramach realizacji projektu finnsowanego ze środków NCBR w ramach programu krajowego „Cyberbezpieczeństwo i e-tożsamość” (CyberSecIdent) pt. „Eksperymentalna platforma do automatycznej weryfikacji i walidacji algorytmów i protokołów kryptograficznych” (akronim: EPW) o metody walidacyjne firm trzecich oraz ocenę poprawności tych metod przy użyciu podejść formalnych.

Materiały

Więcej informacji o konferencji ICMC2023
{"register":{"columns":[]}}