W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KSO3C

Celem Projektu jest stworzenie metod oraz technik ewaluacji bezpieczeństwa oraz prywatności na wysokim poziomie uzasadnienia pewności, opartych na innowacyjnym podejściu do oceny podatności związanych z tworzeniem zaawansowanych technik ataków, zarówno nieinwazyjnych, takich jak ataki typu side-channel czy inżynieria wsteczna, jak i inwazyjnych, takich jak ataki perturbacyjne.

Grafika z logo projektu KSO3C

Logo Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Tytuł projektu: Krajowy schemat oceny i certyfikacji bezpieczeństwa oraz prywatności produktów i systemów IT zgodny z Common Criteria

Umowa: CYBERSECIDENT/381282/II/NCBR/2018

Informacja o współfinansowaniu: Projekt jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu CyberSecIdent.

Akronim: KSO3C

Wykonawcy: Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy (lider), NASK – Państwowy Instytut Badawczy, Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Data rozpoczęcia projektu: 01.03.2018

Data zakończenia projektu: 30.06.2022

Całkowita wartość projektu: 24 322 325,28 zł

Całkowita wartość dofinansowania: 24 164 009,28 zł

Tematyka projektu: Celem Projektu jest stworzenie metod oraz technik ewaluacji bezpieczeństwa oraz prywatności na wysokim poziomie uzasadnienia pewności, opartych na innowacyjnym podejściu do oceny podatności związanych z tworzeniem zaawansowanych technik ataków, zarówno nieinwazyjnych, takich jak ataki typu side-channel czy inżynieria wsteczna, jak i inwazyjnych, takich jak ataki perturbacyjne.

Finalnym produktem Projektu będzie w pełni funkcjonująca organizacja (zwana też schematem)  zdolna do wydawania globalnie akceptowanych certyfikatów.

Schemat będzie strukturą otwartą, w której mogą pojawiać się nowe laboratoria oceniające zgodność z Common Criteria, jeśli tylko spełnią one wymagania, jednakowe dla wszystkich laboratoriów oceniających (ITSEF), określone przez jednostkę certyfikującą z poszanowaniem zasady transparentności i bezstronności, zgodnie z przyjętymi w UE regułami oceny zgodności produktów, usług oraz procesów.

Strona projektu: kso3c.pl

{"register":{"columns":[]}}