W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dla Polaków przebywających za granicą

11.11.2020

Od 13 czerwca 2020 r. Polacy po powrocie do kraju nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. Również obywatele Unii Europejskiej będą mogli bez przeszkód wjeżdżać do Polski. Od 17 czerwca 2020 r. przywrócono połączenia lotnicze (z ograniczeniami).

koronawirus_PL

Wszystkie zasady oraz obowiązujące obostrzenia w Polsce znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus

 1. Aktualne zasady i ograniczenia 
 2. Nowe zasady i ograniczenia
 3. Informacje dla podróżujących
 4. Mapa zarażeń koronawirusem
 5. Ochrona przed koronawirusem
 6. Lista szpitali zakaźnych
 7. COVID-19 w Polsce - pytania i odpowiedzi

 

Aktualizacje dotyczące sytuacji na przejściach granicznych dostępne na stronie granica.gov.pl.

Szczegóły na ten temat lotniczego ruchu pasażerskiego w Polsce można znaleść na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego 

Kwestie dotyczące legalności pobytu w RP znajduja się na stronie Urzędu ds. Cudzoziemców.

 

Od 11 listopada 2020 r., weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r., które przedłuża zakaz lotów międzynarodowych do 24 listopada br.

Zakaz w ruchu lotniczym dotyczy wykonywania lądowania cywilnych statków powietrznych na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk Rzeczypospolitej Polskiej wykonujących międzynarodowe loty z lotnisk położonych na terytorium:

1) Bośni i Hercegowiny;
2) Czarnogóry;
3) Gruzji;
4) Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego;
5) Republiki Argentyńskiej;
6) Republiki Armenii;
7) Republiki Kostaryki;
8) Republiki Libańskiej;
9) Republiki Macedonii Północnej;
10) Stanów Zjednoczonych Ameryki, z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork.

 

Zakazu, o którym mowa powyżej, nie stosuje się do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe:

 1. na zlecenie Prezesa Rady Ministrów;
 2. za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego;
 3. o których mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze;
 4. realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z dnia 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium (Dz. U. z 2018 r. poz. 2110) realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
 5. wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie;
 6. z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

 

Minister właściwy do spraw zagranicznych ogłasza w dzienniku urzędowym tego ministra, w drodze obwieszczenia, wykaz państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań, o których mowa w pkt 6 powyżej.

Opublikowane w Dzienniku Urzędowym Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 29 października 2020 r. Obwieszczenie Ministra Spraw Zagranicznych obejmuje Państwo Katar oraz  Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Organem inicjującym wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym przez Radę Ministrów jest Minister Infrastruktury. Wszelkie zapytania z tego zakresu należy kierować do Ministerstwa Infrastruktury.