W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Jacek Bazański

Ambasador Jacek Bazański

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Kenii

Ambasador Jacek Bazański jest zawodowym dyplomatą. Pracę w służbie zagranicznej podjął bezpośrednio po ukończeniu studiów na wydziale Filologii Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową w Ministerstwie Spraw Zagranicznych rozpoczął od najniższych stanowisk, zarówno w Centrali, jak i poza granicami kraju dochodząc do funkcji dyrektorskich i ambasadorskich. Pracował na placówkach w Kinszasie, Rzymie (kierownik Wydziału Politycznego Ambasady), Paryżu (zastępca Ambasadora), Hadze (zastępca Ambasadora) i Buenos Aires (ambasador w Argentynie, Paragwaju i Urugwaju). Przed przyjazdem do Nairobi ambasador Jacek Bazański pełnił funkcję Dyrektora Inspektoratu Służby Zagranicznej MSZ.

Ambasador Jacek Bazański złożył listy uwierzytelniające w Kenii 4 maja 2018 r. Jest akredytowany także na Madagaskarze, Mauritiusie, Seszelach, w Somalii i Ugandzie.

Jest żonaty (żona Anna jest konsulem RP w Kenii), ma troje dzieci.

{"register":{"columns":[]}}