W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla podróżujących do Kenii dot. wymogu potwierdzenia testu PCR na COVID-19

11.01.2021

Komunikat

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia Kenii od 11 stycznia br. podróżni opuszczający Kenię, którzy z uwagi na wymogi związane z przyjazdem do kraju docelowego lub tranzytowego muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR, obowiązani są posiadać wydruk testu opatrzony kodem inicjatywy Trusted Travel - TT (wzór testu poniżej), pozwalający na weryfikację  jego autentyczności. W załączeniu przedstawiamy listę autoryzowanych laboratoriów i wzór testu opatrzonego kodem TT.

Negatywny wynik testu PCR na COVID-19 opatrzony kodem TT powinny posiadać także osoby przyjeżdżające do Kenii. W krajach, które pozostają poza inicjatywą Trusted Travel, kod może być wygenerowany na stronie: www.trustedtravel.panabios.org. W załączeniu szczegółowa instrukcja.

Ponieważ strona PanaBios działa bardzo awaryjnie, nie zawsze pozwalając na wygenerowanie kodu, jego brak jest w chwili obecnej tolerowany przez władze kenijskie. Koniecznym warunkiem wjazdu do Kenii pozostaje posiadania oryginału negatywnego wyniku testu PCR wykonanego w ciągu 96 godzin przed podróżą.

Przed podróżą prosimy o sprawdzenie wymogów stosowanych przez  kraje tranzytowe oraz o śledzenie informacji na naszej stronie.

 

 

Materiały

Kenia​_oświadczenie prasowe nt. procesu weryfikacji testów PCR dla osób wyjeżdżających i wjeżdżających do Kenii (8 stycznia 2021 r.)
Kenia​_oświadczenie​_prasowe​_nt​_procesu​_weryfikacji​_testów​_PCR​_dla​_osób​_wyjeżdżających​_i​_wjeżdżających​_do​_Kenii​_(8​_stycznia​_2021​_r).pdf 0.74MB
Informacja nt. akredytowanych laboratoriów wykonujących testy na COVID-19 w Kenii
Informacja​_nt​_akredytowanych​_laboratoriów​_wykonujących​_testy​_na​_COVID-19​_w​_Kenii.pdf 0.11MB
Informacja KCAA nt. wymogu posiadania testu PCR na COVID-19 z kodem TT
Informacja​_KCAA​_nt​_wymogu​_posiadania​_testu​_PCR​_na​_COVID-19​_z​_kodem​_TT.pdf 0.09MB
Informacja kenijskiego Ministerstwa Zdrowia nt. portalu GlobalHeaven
Informacja​_kenijskiego​_Ministerstwa​_Zdrowia​_nt​_portalu​_GlobalHeaven.pdf 0.41MB
Wzór testu z kodem TT​_Kenia
Wzór​_testu​_z​_kodem​_TT​_Kenia.pdf 0.77MB