W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Monitoring dwóch projektów zrealizowanych na Uniwersytecie Kenyatta w Nairobi w ramach programu Małych Grantów placówki

23.07.2020

Ambasada RP w Nairobi w ramach programu Małych Grantów sfinansowała dotychczas realizację dwóch projektów na Wydziale Muzyki i Tańca Uniwersytetu Kenyatta. W 2010 r. wyposażyliśmy profesjonalne studio nagrań do dzisiaj służące studentom uczelni, natomiast w 2018 r. placówka zakupiła osiem keyboardów wraz z akcesoriami, aby pomóc wydziałowi sprostać rosnącej liczbie studentów.

Kenyatta University

Podczas wizyty monitoringowej Radca Ewa Zaleska i Attaché Iwona Lula odwiedziły dwa obiekty wyposażone dzięki środkom Polskiej Pomocy - studio nagrań i laboratorium keyboardowe, a także spotkały się z przedstawicielami Uniwersytetu Kenyatta: prof. Johnem Okumu, wicerektorem ds. akademickich, prof. Johnem Mugubi, dziekanem Szkoły Sztuk Kreatywnych i Scenicznych, Filmu i Mediów oraz dr Isaiahem Oyugi, kierującym Wydziałem Muzyki i Tańca. Była to okazja do omówienia wcześniejszych wspólnych projektów, takich jak projekcje polskich filmów w uniwersyteckiej auli, czy udział zespołu muzycznego Uniwersytetu Kenyatta w obchodach polskich świąt narodowych. Poruszono także kwestię możliwych obszarów dalszej współpracy.

Wydział Muzyki i Tańca jest jednym z najstarszych instytutów w Szkole Sztuk Kreatywnych i Scenicznych, Filmu i Mediów Uniwersytetu Kenyatta, a także jedną z trzech szkół wyższych w kraju kształcących na kierunku muzycznym. W ciągu ostatnich kilku lat podwoił liczbę studentów i obecnie kształci około 400 osób rocznie. Większość nauczycieli muzyki w Kenii to absolwenci Uniwersytetu Kenyatta. Jednym z profesorów w katedrze muzyki jest Polka p. Iwona Odongo.

Zdjęcie: David Kimani, Uniwersytet Kenyatta

{"register":{"columns":[]}}