W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska przekazuje szczepionki do Kenii

13.09.2021

W dniu 13 września br. w magazynie Nairobi National Vaccine Depot nastąpiło oficjalne przekazanie 211 200 dawek szczepionki AstraZeneca do Kenii.

szczepionki7

W wydarzeniu udział wzięli, w imieniu przekazującego - chargé d’affaires Rzeczpospolitej Polskiej Anna Bazańska, zastępca szefa Delegatury Unii Europejskiej Katrin Hagemann, przewodniczący grupy zadaniowej ds. szczepionek z Ministerstwa Zdrowia Dr. Willis S. Akhwale, oraz Ambasador Arthur A. Andambi z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Kenii. Szczepionki mają zostać rozesłane do ośrodków regionalnych jeszcze w tym tygodniu. Partnerzy kenijscy podkreślili, iż otrzymany od Polski dar przyczyni się do przyspieszenia programu szczepień w Kenii. Informacja o przekazaniu szczepionek pojawiła się także w szeregu kenijskich mediów, w tym w poniedziałkowym wydaniu wiadomości na kanale KBC Channel1 News.

 

 

 

Materiały

https://www.facebook.com/kbcchannel1news/videos/365461345130169/

Zdjęcia (6)