W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozwijanie przedsiębiorczości w Afryce Wschodniej - podcast Polskiej pomocy

08.06.2021

Kraje takie jak Kenia i Tanzania tętnią energią. Młodzi ludzie chcą być biznesmenami. Czasem brakuje im kapitału, a czasem wiedzy. Celem projektów Polskiej pomocy, również tych realizowanych w Kenii, jest uwolnienie tej ogromnej siły.

Polska pomoc logo

Krzysztof Buzalski, Ambasador RP w Tanzanii podkreśla niezwykła moc afrykańskiego ducha przedsiębiorczości. Robert Zduńczyk, prezes Fundacji Ekonomicznej Polska - Afryka Wschodnia, buduje na tej energii. Dzięki wsparciu na stokach Kilimandżaro rozwija się mleczarstwo czerpiące z lokalnych doświadczeń w połączeniu z wiedzą i sprzętem z Polski. Tego rodzaju projekty nie tylko pomagają lokalnym przedsiębiorcom i farmerom, ale także otwierają nowe możliwości przed polskimi przedsiębiorcami.

O potrzebie przekonywania przedsiębiorców do zainteresowania się rynkiem afrykańskim i o znaczeniu dyplomacji ekonomicznej opowiada natomiast w podcaście Jacek Bazański, Ambasador RP w Kenii. Podkreśla przy tym, że czasem pozornie proste rozwiązania potrafią mieć ogromne znaczenie. Przykładem takiego działania są "tamy piaskowe" budowane przez Polską Akcję Humanitarną w półsuchych hrabstwach południa kraju, o których opowiada Anna Skowera, koordynatorka projektu.

Zachęcamy do zapoznania się z podcastem, dostępnym na dedykowanej stronie Polskiej pomocy.

Wideo