W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wsparcie dla straży pożarnej w Afryce Wschodniej - podcast Polskiej pomocy

19.05.2021

Telefon do straży pożarnej w Polsce jest czymś oczywistym. W Kenii czy Etiopii wygląda to zupełnie inaczej, dlatego Polacy wspierają projekty rozwoju służb ratowniczych w Afryce Wschodniej. Jedną z takich inicjatyw, finansowanych z budżetu Polskiej pomocy, od 2014 r. wdrażało w Kenii Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Polska pomoc logo

Strażacy w Kenii, Etiopii i Tanzanii, a więc krajach priorytetowych dla Polskiej pomocy, potrzebują wsparcia. Polacy modernizują, rozbudowują, a czasem wyznaczają standardy pracy strażaków. Jacek Bazański, Ambasador RP w Nairobi, w podcaście Polskiej pomocy mówi o tym, dlaczego Polska pomaga w Rogu Afryki i jakie znaczenie ma wspieranie projektów rozwojowych, a w szczególności rozbudowy, czy wręcz tworzenia służb ratowniczych. 

Wojciech Wilk, Prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, opowiada natomiast o działaniach organizacji ukierunkowanych na rozbudowę i modernizację kenijskiej straży pożarnej. Niezwykłe znaczenie, wykraczające poza możliwości gaszenia pożarów czy niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach, ma utworzone przez Polaków centrum szkolenia straży pożarnej w Kiambu na obrzeżach stolicy Kenii.

Zachęcamy do zapoznania się z podcastem, dostępnym na dedykowanej stronie Polskiej pomocy.

Wideo