W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wystawa: „Polacy w Afryce w latach 1942-1952” z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11.11.2021

W dniu 11 bm. w Muthaiga Country Club w Nairobi z okazji Narodowego Święta Niepodległości, została zorganizowana wystawa o Polakach w Afryce w latach 1942-1952. W wydarzeniu wzięła udział Polonia, ambasadorowie państw UE, zaprzyjaźnieni Kenijczycy.

zd2

Uroczystość była okazją do zaprezentowania stosunkowo mało znanych szerokiej publiczności związków Polaków z Afryką. Kontekst historyczny przybliżyła Maria Sapieha-Beckmann, wnuczka ministra SZ z lat 1920-21 Eustachego Sapiehy. Jej osobiste nawiązanie do historii rodzinnej (minister E. Sapieha był czasie II wojny światowej pełnomocnikiem Polskiego Czerwonego Krzyża na Afrykę Centralną i Wschodnią z ramienia rządu londyńskiego oraz odpowiedzialnym za organizację polskich osiedli) zostało niezwykle przychylnie odebrane przez zebranych. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W przyszłym roku przypada 80 rocznica przybycia polskich uchodźców do Afryki i w związku z tym planuje się szereg projektów upamiętniających obecność Polaków na kontynencie.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}