W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Ministerstwa Środowiska w sprawie programu Czyste Powietrze

01.07.2019

Ministerstwo Środowiska dementuje pojawiające się w mediach informacje o zagrożeniu utraty finansowania programu Czyste Powietrze.

złożona na pół gazeta

Nieuzasadnione jest twierdzenie, że zostały wstrzymane środki unijne na ten cel, ponieważ negocjacje w sprawie nowej perspektywy finansowej UE jeszcze się nie rozpoczęły.

Resort jest w stałym kontakcie z Komisją Europejską i Bankiem Światowym. Odbywają się też cykliczne spotkania według wcześniej ustalonego harmonogramu.

Program wchodzi aktualnie w kolejne fazy modyfikacji. Skupiamy się przede wszystkim na zwiększeniu jego efektywności. Resort środowiska przewiduje szereg uproszczeń we wniosku oraz procedurze jego weryfikacji. Planowane jest też włączenie samorządów, które zadeklarowały wolę współpracy, w proces weryfikacji i przyjmowania wniosków. Pilotaż z udziałem gmin rozpoczynamy już w lipcu, a dzięki temu działaniu otworzymy kolejny kanał dystrybucji. Przyspieszy to znacznie prace, a także pozwoli oszacować koszty obsługi tego programu po stronie samorządów.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
01.07.2019 11:38 Agata Kubel-Grabau
Pierwsza publikacja:
01.07.2019 11:38 Agata Kubel-Grabau