W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Kurtyka na seminarium „Przeciwdziałanie suszy”

06.05.2021

Diagnoza obecnego stanu gospodarki wodnej w Polsce to główny temat rozmów podczas seminarium „Przeciwdziałanie suszy”. W wydarzeniu, które odbyło się 5 maja 2021 r., udział wziął minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

prof. dr hab. Jarosław Gryz – Prorektor ds. studenckich Akademii Sztuki Wojennej, Sławomir Gromadzki – doktor na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej oraz Łukasz Lange – Pełnomocnik Ministra Klimatu i Środowiska ds. przeciwdziałania skutkom suszy, Michał Kurtyka - minister klimatu i środowiska

Jak podkreślił podczas otwarcia minister Kurtyka aktualnie stoimy przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest łagodzenie skutków suszy oraz niedoborów zasobów wodnych.

Okresy suszy, które miały miejsce w ostatnich latach dobitnie pokazały, że zasoby wodne w Polsce są niewystarczające, a ich konsekwencje odczuwalne były nie tylko przez wiele gałęzi gospodarki, ale także przez środowisko naturalne. Dlatego tak ważne jest racjonalne zarządzanie zasobami wodnymi

– powiedział.

Minister wskazał także, że w ubiegłym roku resort klimatu i środowiska uruchomił m.in. program „Moja Woda”, który ma pomóc w łagodzeniu skutków suszy Polsce i ograniczyć zagrożenie powodziowe przez budowę przy domach instalacji zatrzymujących deszczówkę.

W ubiegłym roku program „Moja Woda” cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego zdecydowaliśmy się, aby także w tym roku go kontynuować. Drugi nabór w ramach programu to kolejne 100 mln zł dla polskich rodzin na dofinansowanie instalacji do retencji wód opadowych

– mówił.


W ramach seminarium odbyły się także debaty „Przeciwdziałanie suszy i retencja wody w Polsce” oraz „Przeciwdziałanie suszy i retencja wody w Nowym zielonym Ładzie Unii Europejskiej”, w których udział wzięli prof. dr hab. Jarosław Gryz – Prorektor ds. studenckich Akademii Sztuki Wojennej, Sławomir Gromadzki – doktor na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej oraz Łukasz Lange – Pełnomocnik Ministra Klimatu i Środowiska ds. przeciwdziałania skutkom suszy oraz niedoborowi zasobów wodnych w środowisku.

 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}