W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowa odsłona darmowej gry o ekologii

14.09.2021

Jak wyjaśnić dzieciom, czym jest ślad węglowy? Wystarczy zagrać w EkoEksperymentarium.pl, gdzie otwarty został nowy pokój zagadek. W nim dowiecie się, jak rozsądnie podróżować, kupować mniej zabawek i materiałów szkolnych oraz jak optymalnie wykorzystywać ciepło i światło słoneczne.

EkoEksperymentarium

EkoEksperymentarium odnosi sukcesy ze względu na połączenie gamifikacyjnej formuły z rzetelną wiedzą o ekologii,  opracowaną przy współpracy ekspertów z Ministerstwa Klimatu i Środowiska i partnerów gry. Angażujące zadania uczą, jak oszczędzać zasoby, jak segregować śmieci i jak sprzątać ekologicznie.

– Edukacja ekologiczna jest dla nas szczególnie ważna, bo to czego nauczymy dzieci teraz, zaowocuje w przyszłości w postawach dorosłych osób o wysokiej świadomości ekologicznej. Właśnie dlatego wspieramy projekty takie jak Ekoeksperymentarium. Wyzwania związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu i ochroną środowiska nie ograniczają się jedynie do wdrażania odpowiednich regulacji i technologii. To wyzwania dla każdego z nas i możemy je realizować poprzez edukację i kształtowanie właściwych nawyków w codziennym życiu – zaznacza Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Środowiska.

Nowy rok szkolny to też nowa gra w kuchni, w której dzieciaki dowiedzą się jak zmywać naczynia nie szkodząc środowisku. Ale to nie wszystko - nowością jest też pokój dziecięcy. Tym razem do swojego eko-świata zaprasza najmłodsza z rodziny Łaskotków - Róża.

W pokoju Róży czekają nas 4 eko-wyzwania. Dzieciaki pomogą naszej bohaterce wybrać najbardziej ekologiczny środek transportu w zależności od potrzeby. Rower, autobus czy samochód - na co postawić jadąc do babci, do szkoły czy na zakupy. Gracze dowiedzą się też, jak prawidłowo korzystać z okna dachowego i jednocześnie zmniejszać zużycie paliw kopalnych. Róża pójdzie też na kiermasz zabawek, żeby wymienić się nieużywanymi rzeczami z przyjaciółmi i posprząta szafę ze zbędych przedmiotów.

Więcej informacji o EkoEksperymantarium