W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zapraszamy do udziału w webinarium

30.04.2021

12 maja br., w godz. 10.00–13.00, Ministerstwo Klimatu i Środowiska organizuje webinarium pt. Wytyczne dotyczące zakresu stosowania i głównych zobowiązań wynikających z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 511/2014 w sprawie środków zapewniających zgodność użytkowników w Unii z wymogami wynikającymi z protokołu z Nagoi dotyczącego dostępu do zasobów genetycznych oraz uczciwego i sprawiedliwego podziału korzyści wynikających z ich wykorzystania (2021/C 13/01).

dbałość o środowisko

Wytyczne te zostały opublikowane przez Komisję Europejską 12 stycznia br. i zawierają wyjaśnienia w odniesieniu do kwestii zidentyfikowanych w ciągu pierwszych lat stosowania rozporządzenia nr 511/2014 przez użytkowników, właściwe organy krajowe oraz podmioty prowadzące kontrolę użytkowników w państwach członkowskich UE jako stwarzające trudności w interpretacji. Uwzględniają one w szczególności specyfikę poszczególnych sektorów, w których prowadzone są prace badawczo-rozwojowe z wykorzystaniem zasobów genetycznych.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną wytyczne oraz wybrane przykłady interpretacji rozporządzenia nr 511/2014.

W związku z powyższym pragniemy zaprosić Państwa do udziału w ww. webinarium. Ze względów organizacyjnych prosimy o przesyłanie zgłoszeń udziału w terminie do dnia 6 maja na adres abs@mos.gov.pl . Do osób, które się zarejestrują, zostanie następnie przesłany link do spotkania.