W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński o wyzwaniach COP26

13.02.2020

Priorytety kolejnego szczytu klimatycznego oraz rozwój energetyki wiatrowej to główne tematy rozmowy wiceministra klimatu Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z Johnem Murtonem, pełnomocnikiem rządu Wielkiej Brytanii ds. organizacji COP26. Spotkanie odbyło się 13 lutego 2020 r. w Warszawie.

Wiceminister klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński na spotkaniu z Johnem Murtonem, pełnomocnikiem rządu Wielkiej Brytanii ds. organizacji COP26

Ministrowie rozmawiali o nadchodzącym szczycie klimatycznym, którego gospodarzem w tym roku będzie Wielka Brytania. Tematem spotkania była także transformacja energetyczna, służąca osiąganiu neutralności klimatycznej. W tracie rozmowy wiceminister Adam Guibourge-Czetwertyński nawiązał do planów polskiego rządu w zakresie wzrostu wykorzystania OZE i wskazał na rozwój energetyki solarnej, tak w ujęciu przemysłowym jak i prosumenckim.

Wiceminister podkreślił również, że Polska jako sygnatariusz Porozumienia paryskiego i członek UE, jest świadoma konieczności osiągnięcia neutralności klimatycznej, a odpowiednie do potrzeb finansowanie transformacji energetycznej jest kluczowym elementem tego procesu.

Zdjęcia (4)