W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Ireneusz Zyska o rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku

20.11.2020

Rozwój i rola energetyki wiatrowej w polskiej energetyce oraz gospodarce to temat przewodni wideokonferencji Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku. W wydarzeniu, które odbyło się 20 listopada 2020 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

Wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska

Jak zaznaczył pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska, Ministerstwo Klimatu i Środowiska dostrzega istotną rolę morskich farm wiatrowych w zapewnieniu zielonego wzrostu i chce aktywnie uczestniczyć w rozwijaniu krajowych projektów morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.

Morska energetyka wiatrowa wykazuje swój potencjał w zakresie stymulowania transformacji energetyki i innowacji, tworzenia nowych miejsc pracy i wspierania ożywienia gospodarczego. Dynamiczny rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim może znacznie wspomóc odnowę krajowych gospodarek po spowolnieniu spowodowanym pandemią. - powiedział pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska.

Wiceminister podkreślił także, że 1 lipca br. miało miejsce podpisanie listu intencyjnego o współpracy w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce między przedstawicielami rządu i branży.

Listem intencyjnym rozpoczęliśmy realizacje współpracy na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Głównym celem jest wypracowanie, podpisanie i realizacja „Deklaracji współpracy na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce”.- wskazał wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

Wiceminister Ireneusz Zyska zaznaczył także, że dla uzyskania optymalnych rezultatów rozwoju morskiej energetyki wiatrowej oraz wzmocnienia korzyści kluczowe znaczenie ma trójstronna współpraca rządu z przedstawicielami sektora, obecnymi i przyszłymi inwestorami oraz przedsiębiorcami, którzy będą zaangażowani w przygotowanie, dostawy, realizację i eksploatację morskich farm wiatrowych.

Zdjęcia (3)