W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyjaśnienie do artykułów dot. działań Agencji Rezerw Materiałowych ws. środków ochrony osobistej

26.03.2020

W ślad za pojawiającymi się informacjami medialnymi dotyczącymi przejmowania przez Agencję Rezerw Materiałowych (ARM) środków ochrony osobistej Ministerstwo Klimatu informuje, że ARM nigdy nie przejmowała i nie przejmuje jakichkolwiek środków ochrony. Realizując działania ustawowe Agencja kupuje takie środki w celu ich udostępniania na podstawie dyspozycji Ministra Zdrowia i decyzji ministra właściwego ds. energii.

zwinięta gazeta

Wszystkie decyzje ministra właściwego do spraw energii oraz dyspozycje Ministra Zdrowia dotyczące udostępniania i tworzenia medycznych rezerw strategicznych realizowane są na bieżąco.

W związku z dużym zapotrzebowaniem dotyczącym zarówno sprzętu medycznego (respiratorów), środków do dezynfekcji, jak i środków ochrony osobistej, Agencja Rezerw Materiałowych dokłada wszelkich starań, aby kierowane do ARM polecenia wydania z rezerw były realizowane jak najszybciej.