W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Pod Lipami i DW911

29.04.2021

Zdjęcie przedstawia wrak rozbitego samochodu osobowego. Obok stoi 3 policjantów i strażak.

29 kwietnia 2021 roku o 16.51 stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Piekarach Śląskich przyjęło zgłoszenie z WCPR (formatka) o zderzeniu samochodu ciężarowego z osobowym na skrzyżowaniu ul. pod Lipami oraz drogi wojewódzkiej DW911.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, kierujący działaniami ratowniczymi po dokonaniu rozpoznania potwierdził, że na skrzyżowaniu ul. Pod Lipami z DW911, doszło do zderzenia  samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Kierujący samochodami znajdowali się poza pojazdami. Kierujący sami opuścili pojazdy. Jeden z nich znajdował pod opieką zespołu ratownictwa medycznego.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu wywiadu dotyczącego zagrożenia koronawirusem (nie stwierdzono zagrożenia), odłączeniu akumulatorów, zamknięciu jezdni w obu kierunkach, uprzątnięciu z jezdni potłuczonych elementów karoserii oraz ustawieniu samochodów na poboczu jezdni.

 

 

Opracowanie: mł. bryg. A. Patalong
Zdjęcia: asp. P. Stelmaszyk

Zdjęcia (3)