W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolizja na ul. Bytomskiej

31.12.2020

Zdjęcie przedstawia z lewej strony częściowo widoczny średni samochód ratowniczo - gaśniczy, po środku grupę strażaków podczas działań, a z prawej strony granatowy samochód kombi z otwartą tylną klapą, wbity w drzewo. W tle drzewa i światła ostrzegawcze straży pożarnej i policji.

W dniu 31 grudnia 2020 roku o godz.  23.30 stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Piekarach Śląskich przyjęło zgłoszenie na numer alarmowy 998 od dyżurnego Policji, dotyczące uderzenia samochodu osobowego Opel Astra w drzewo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania Kierujący Działaniami Ratowniczymi potwierdził, że samochód uderzył w barierki, a następnie w drzewo. Nie stwierdzono oznak pożaru. Kierujący i jego pasażer, w chwili przybycia zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia znajdowali się poza pojazdem. Wraz z zastępami straży pożarnej przybył zespół ratownictwa medycznego, którego ratownicy po przebadaniu poszkodowanych zadecydowali o zabraniu poszkodowanych do Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania w zakresie zagrożenia koronawirusem (nie stwierdzono zagrożenia), odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz usunięciu z jezdni elementów uszkodzonej karoserii. Po zakończeniu działań przez strażaków, na miejscu pozostał patrol Policji, który prowadził dalsze czynności.

Podczas działań ratownicy byli zabezpieczeni w sprzęt ochrony indywidualnej.

 

 

Opracowanie: mł. bryg. A. Patalong
Zdjęcia: asp. sztab. P. Warchał

Zdjęcia (4)