W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolizja na ul. gen. Maczka

27.05.2021

Zdjęcie przedstawia czterech strażaków likwidujących skutki kolizji. Obok nich stoją rozbite samochody uczestniczące w kolizji oraz policyjny radiowóz.

27 maja 2021 roku o godz. 6.59 stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Piekarach Śląskich odebrało zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów i prawdopodobnych osobach rannych.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi (KDR), w wyniku przeprowadzonego rozpoznania potwierdził zderzenie dwóch samochodów osobowych. Wszystkie osoby uczestniczące w zderzeniu tj.: kierowcy oraz pasażer opuścili pojazdy przed przybyciem straż pożarnej. Na miejscu znajdował się już zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowany pasażer po przebadaniu przez ratowników medycznych pozostał na miejscu zdarzenia.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania w zakresie zagrożenia koronawirusem (nie stwierdzono zagrożenia), odłączeniu akumulatorów w obydwu samochodach, usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu, uprzątnięciu jezdni z resztek rozbitej karoserii i potłuczonych reflektorów oraz usunięciu samochodów z jezdni na pobocze za pomocą wózków transportowych.

 

 

Opracowanie: bryg. A. Patalong
Zdjęcia: str. K. Wyleżałek

Zdjęcia (2)