W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolizja na ul. Wyszyńskiego

01.01.2021

Zdjęcie przedstawia z lewej strony strażaka w ubraniu specjalnym i hełmie, obok radiowóz policji z włączonymi światłami ostrzegawczymi, a z prawej strony czerwony samochód uczestniczący w kolizji z rozbitym przodem oraz otwartymi drzwiami od strony kierowcy. Z tyłu za nimi widać strażaków oraz policjantów wykonujących czynności służbowe.

W dniu 1 stycznia 2021 roku o godz. 1.12  stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Piekarach Śląskich przyjęło zgłoszenie na numer alarmowy 998 od dyżurnego Policji, dotyczące uderzenia samochodu osobowego Volkswagen Polo w metalowe ogrodzenie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania Kierujący Działaniami Ratowniczymi potwierdził, że samochód uderzył w ogrodzenie magazynu budowlanego. Nie stwierdzono oznak pożaru. Kierujący i pasażer, w chwili przybycia zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia, znajdowali się poza pojazdem. Na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi zadysponował zespół ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia oraz po przebadaniu poszkodowanych ratownicy ZRM zadecydowali o zabraniu kierowcy do Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania w zakresie zagrożenia koronawirusem (nie stwierdzono zagrożenia), odłączeniu akumulatora w pojeździe, usunięciu z jezdni elementów uszkodzonej karoserii, usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni przy użyciu sorbentu oraz udzieleniu wsparcia psychicznego poszkodowanemu. Po zakończeniu działań, na miejscu pozostał patrol Policji, który prowadził dalsze czynności.

Podczas działań ratownicy byli zabezpieczeni w sprzęt ochrony indywidualnej.

 

 

Opracowanie: mł. bryg. A. Patalong
Zdjęcia: asp. sztab. P. Warchał

Zdjęcia (3)