W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomoc zespołom ratownictwa medycznego

28.04.2021

Zdjęcie przedstawia na pierwszym planie 5 strażaków PSP oraz 3 ratowników PRM transportujących poszkodowanego do stojącego nieopodal śmigłowca LPR obok którego stoją pilot i ratownik medyczny.

28 kwietnia 2021 roku o godz. 14.07 stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Piekarach Śląskich odebrało zgłoszenie z WCPR (formatka) o potrąceniu dziecka. Podczas przyjmowania zgłoszenia uzyskano informację, że na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec LPR.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania  kierujący działaniami ratowniczymi (KDR) potwierdził informację ze zgłoszenia. Na miejscu zdarzenia zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy poszkodowanemu dziecku. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania w zakresie zagrożenia koronawirusem (nie stwierdzono zagrożenia), pomocy ratownikom medycznym z ZRM w przetransportowaniu poszkodowanego do śmigłowca, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR oraz zabezpieczeniu miejsca podczas jego startu.

Podczas zabezpieczania miejsca zdarzenia do ratowników PSP podszedł dziadek poszkodowanego, który  poprosił o pomoc, uskarżając się na duszności. Niezwłocznie udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a KDR zadysponował na miejsce drugi zespół ratownictwa medycznego.

 

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. A. Patalong

Zdjęcia (5)